Україна зможе перейти в контрнаступ у 2025-му, якщо матиме підтримку партнерів, – Буданов

Джерело: The Wall Street Journal

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов зазначив, що якщо Україна триматиме оборону у 2024 році й матиме достатню підтримку від партнерів, то зможе перейти в контрнаступ у 2025 році.

Буданов в інтерв’ю журналістам The Wall Street Journal розповів, що ситуація на фронті є складною після відходу українських захисників з Авдіївки. Проте він наголосив, що росіяни також мають проблеми, а саме у нестачі боєприпасів, оскільки ворог витрачає їх більше ніж може виробити. До того ж більшість російських танків старі.

Він наголосив, що пріоритетом армії РФ залишається повна окупація Донецької та Луганської областей у 2024 році. Однак, за словами голови української розвідки, вони навряд чи зможуть досягнути цієї цілі через нестачу сил.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.