Українці в Європі зможуть здати зразки ДНК для пошуку зниклих безвісти родичів
Джерело: міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко у Telegram
Українці, які перебувають у Європі, зможуть здати зразки ДНК для пошуку своїх родичів, зниклих безвісти за особливих обставин.
Це результат домовленостей Головного слідчого управління Національної поліції України з Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти.
За словами очільника МВС, робота розпочнеться з Польщі та Німеччини. Експерти відбиратимуть зразки ДНК, які надалі передаватимуть українським слідчим для пошуку та ідентифікації зниклих осіб.
Графік забору біологічного матеріалу на найближчі два тижні:
28 листопада – Краків
30 листопада – Варшава
30 листопада – Познань
2 грудня – Берлін
2 грудня – Мюнхен
3 грудня – Дрезден
4 грудня – Франкфурт-на-Майні
5 грудня – Дюссельдорф
Для того, щоб здати зразки ДНК, необхідно записатися за номером +38(068)791 00 00. Оператори також нададуть відповіді на всі уточнюючі питання.
“Закликаємо всі родини, що розшукують своїх рідних, долучитися до збору зразків. Разом ми зможемо пришвидшити цей нелегкий процес”, – наголосив очільник МВС України Ігор Клименко.
- Генеральна директорка Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти Кетрін Бомбергер повідомила, що наразі відомо про 30 тисяч зниклих цивільних українців із початку повномасштабної війни РФ проти України.
- Український боєць Ілля Михальчук провів у полоні у ПВК “Вагнер” 46 днів. Найманці Євгена Пригожина ампутували йому поранені руки без накладання швів.
- Понад 500 українських медичних працівників зараз перебувають у примусовому утриманні в Росії. Серед них є як цивільні, так і військові медики.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.