Українці в Європі зможуть здати зразки ДНК для пошуку зниклих безвісти родичів
Джерело: міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко у Telegram
Українці, які перебувають у Європі, зможуть здати зразки ДНК для пошуку своїх родичів, зниклих безвісти за особливих обставин.
Це результат домовленостей Головного слідчого управління Національної поліції України з Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти.
За словами очільника МВС, робота розпочнеться з Польщі та Німеччини. Експерти відбиратимуть зразки ДНК, які надалі передаватимуть українським слідчим для пошуку та ідентифікації зниклих осіб.
Графік забору біологічного матеріалу на найближчі два тижні:
28 листопада – Краків
30 листопада – Варшава
30 листопада – Познань
2 грудня – Берлін
2 грудня – Мюнхен
3 грудня – Дрезден
4 грудня – Франкфурт-на-Майні
5 грудня – Дюссельдорф
Для того, щоб здати зразки ДНК, необхідно записатися за номером +38(068)791 00 00. Оператори також нададуть відповіді на всі уточнюючі питання.
“Закликаємо всі родини, що розшукують своїх рідних, долучитися до збору зразків. Разом ми зможемо пришвидшити цей нелегкий процес”, – наголосив очільник МВС України Ігор Клименко.
- Генеральна директорка Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти Кетрін Бомбергер повідомила, що наразі відомо про 30 тисяч зниклих цивільних українців із початку повномасштабної війни РФ проти України.
- Український боєць Ілля Михальчук провів у полоні у ПВК “Вагнер” 46 днів. Найманці Євгена Пригожина ампутували йому поранені руки без накладання швів.
- Понад 500 українських медичних працівників зараз перебувають у примусовому утриманні в Росії. Серед них є як цивільні, так і військові медики.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.