Правозахисники і родичі українських полонених медиків вимагають їхнього звільнення з російського полону

Повідомляють у Центрі громадянських свобод

Понад 500 українських медичних працівників зараз перебувають у примусовому утриманні в Росії. Серед них є як цивільні, так і військові медики. 

27 липня, у День медичного працівника, Центр громадянських свобод спільно з громадською організацією “Військові медики України” запустили масштабну інформаційну та адвокаційну кампанію з метою захисту прав ув’язнених медичних фахівців внаслідок повномасштабної війни Росії в Україні. 

Згідно з Міжнародним гуманітарним правом, принижування гідності військовополонених, їх катування та знущання – під забороною.

“До нас ставилися, як до собак. Не можна було до нас торкатися чи підходити. Зазвичай, в таких умовах вилазять усі хронічні хвороби, й у кожного вони різні. Медичних препаратів постійно не вистачало. А коли наші ліки закінчилися, нас уже зовсім не було чим лікувати”, — згадує про дні у полоні військова медикиня Марʼяна Мамонова.

Російські військові продовжують порушувати міжнародне гуманітарне право стосовно медичних працівників, які перебувають у полоні. 

“Медики покликані рятувати життя і полегшувати страждання, натомість їх карають за те, що вони до останнього виконували свій професійний обовʼязок”, – зазначено в повідомленні.

Центр громадянських свобод закликає міжнародні медичні установи та організації підвищити тиск на Росію для збереження життя медичних працівників до їх звільнення з полону. 

“Також ми закликаємо до солідарності усіх українських та іноземних медичних працівників і просимо поширити цю інформацію з закликом до відповідних інституцій і тегаючи їх у соцмережах. Текст поста українською та англійською, ілюстрації, список інституцій і тегів окремо додаємо”, – вказали в Центрі громадянських свобод.

Ця інформаційно-захисна кампанія проводиться в рамках ініціативи Центру громадянських свобод Prisoners Voice, спрямованої на звільнення всіх цивільних ув’язнених, військовополонених та політичних ув’язнених, які опинилися у полоні внаслідок російсько-української війни з 2014 року.

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.

Сьогодні вдень, 7 вересня, російські окупанти завдали ударів керованими авіабомбами по Харкову та селищу Мала Данилівка Харківського району. Є поранені.

Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні після зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським у суботу, 7 вересня, пообіцяла непохитну підтримку України.