Українці знищили «принаймні» п’ять установок російських С-400 у Криму – Newsweek

Джерело: Newsweek

Україна скорочує кількість “головних” російських С-400, оскільки сили Києва все частіше націлюються на дорогі московські системи ППО великої дальності в Криму.

За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень, на початку 2023 року Росія мала близько 96 зенітно-ракетних комплексів С-400.

Наразі складно отримати точну картину втрат РФ на материковій Україні. Одначе, на тимчасово окупованому півострові, за даними Oryx, РФ втратила принаймні п’ять пускових установок, що входять до складу С-400, включаючи пункти управління, машини забезпечення та радари.

Можуть бути й інші втрати ворожих запасів С-400, а деякі повідомлення вказують на пошкодження систем С-400 також на території РФ.

Україна почала все частіше завдавати ударів по військових об’єктах росіян у Криму, використовуючи безпілотники та ракети. Зокрема дві батареї С-400 були знищені наприкінці серпня та у вересні – на мисі Тарханкут та біля Євпаторії.

Знищення таких засобів ППО важливе з двох причин, пояснив Newsweek військовий експерт Девід Гемблінг. Раніше росіяни переконували, що С-400 мають відмінний захист, але тепер вони здаються вразливими. Крім того, їхнє знищення “пробиває дірки в протиповітряній обороні, якими потім можна скористатися.

Зауважується, що ймовірно, через такі “діри”, могли бути завдані удари по військово-морській базі в Севастополі 14 вересня.

Вартість системи може становити від $200 млн.

14 вересня один із підрозділів Військово-Морських Сил в складі Сил оборони півдня України влучно знищив російський зенітно-ракетний комплекс С-400.

Раніше стало відомо, що українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту Росії у тимчасово окупованому Криму.

Довідка. С-400 – російська зенітна ракетна система великого і середнього радіуса дії, зенітний ракетний комплекс нового покоління. Створений для ураження всіх сучасних і перспективних засобів повітряно-космічного нападу — літаків-розвідників, літаків стратегічної та тактичної авіації, тактичних, оперативно-тактичних балістичних ракет, балістичних ракет середньої дальності, гіперзвукових цілей, встановлювачів перешкод, літаків радіолокаційного дозору і наведення та інших. Кожна ЗРС забезпечує одночасний обстріл до 80 цілей (за наявності 8 ЗРК) із наведенням на них до 160 ракет.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 18 вересня. Загалом від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення. Більш як 50% від загальної кількості боїв відбулися на Покровському та Курахівському напрямках.