Українка встановила світовий рекорд з фрідайвінгу пірнувши на глибину 76 метрів

Повідомили організатори турніру в Instagram

Українська спортсменка Катерина Садурська встановила новий абсолютний світовий рекорд з глибини пірнання без ластів. 

Катерина занурилася на глибину 76 метрів під час турніру Vertical Blue 2023. 

“Це досягнення є безпрецедентним для жодної спортсменки в цій дисципліні! Важливо зазначити, що CNF широко вважається найскладнішою дисципліною фрідайвінгу, оскільки дайвер спускається та підіймається вертикально, використовуючи лише власну м’язову силу без допомоги ласт чи будь-яких інших рухових пристроїв”, – написали організатори.

Вона пірнала на затримці дихання, тому під водою провела 3 хвилини 12 секунд.

“Це досягнення справді демонструє неймовірну майстерність, неймовірну техніку та фізичну підготовленість Катерини. Вона бездоганно виконала протокол з чіткістю та красою! Вона засліпила всіх усмішкою на камеру – дух захоплювало!”, – зазначено в повідомлені.

Катерина Садурська порівняла попередню спробу занурення на 77 метрів з цією.

“Після попередньої емоційної спроби на 77 м, це занурення на 76 метрів CNF здалося таким, яким воно повинно бути. З любов’ю і миром всередині. Чистий фрідайвінг”, – написала спортсменка.

Фото: Катерина Садурська в Instagram

Вона додала, що 29 та 30 липня плануються ще два занурення.

“Попереду ще один виступ @vertical_blue, у мене ще два занурення 29 і 30 липня”, – зазначила Катерина.

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Російська армія на Харківському напрямку активно продовжує наступальні дії та готує нові підрозділи до атак у Вовчанську. На цьому напрямку зафіксовано 13 бойових зіткнень. З початку поточної доби підрозділи Сил оборони успішно відбили 5 ворожих атак.

Минулої доби, 12 липня, сталося 149 бойових зіткнень.

Українські війська намагаються перехопити тактичну ініціативу, проводячи обмежені контратаки на окремих ділянках фронту.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Варшава розглядає пропозицію України збивати російські ракети, що прямують у бік території Польщі, поки вони ще знаходяться в українському повітряному просторі.