Українська економіка торік втратила 1,5 млрд євро внаслідок блокування кордону

Джерело: брифінг “Медіацентр – Укрінформ”

Внаслідок блокування пропускних пунктів на західних кордонах країни економіка України зазнала збитків на понад 1,5 млрд євро, заявив заступник голови Всеукраїнської агарної ради Денис Марчук.

Збитки підраховано за період листопада – грудня 2023 року. Марчук наголосив на тому, що економіка України буде відчувати наслідки страйків ще й у 2024 році. Зокрема частина товаровиробників втратили потенційні контакти й контракти з європейськими представниками. Він навів приклад, коли українська сторона не могла вчасно постачати товар, тому з компаніями розривали контракти, зокрема гіпермаркети.

Внаслідок блокади пропускних пунктів, експорт сільгосппродукції автотранспортом скоротився на 40%, додав експерт.

Марчук підкреслив, що найбільше від цього постраждали експортери західних областей, які традиційно постачають свою продукцію до Європи наземними маршрутами, оскільки експорт морем для них значно дорожчий.

23 червня єврокомісар з питань оборони й космосу Андрюс Кубілюс заявив, що минулого року РФ виробила приблизно у вісім разів більше ракет, ніж країни Європейського Союзу.

Президент Чехії Петр Павел подав позов до Конституційного суду після рішення уряду не включати його до делегації на саміт НАТО в Анкарі. Він вважає, що прем’єр Андрей Бабіш намагається обмежити його конституційну роль у представництві країни за кордоном.

На в’їзді до Молдови заарештували громадянина Росії, офіцера ФСБ. Його затримали за несанкціонований збір інформації про регіон лівобережжя Дністра, тобто невизнане “Придністров’я”.

У жінки з тяжкою формою хвороби Альцгеймера після вживання грибів, що містять псилоцибін, тимчасово покращилися пам’ять, мовлення та здатність виконувати повсякденні справи без сторонньої допомоги. Цей випадок привернув увагу науковців, однак дослідники наголошують: він не є доказом того, що психоделіки можуть лікувати деменцію.

Криза пального в Росії внаслідок ударів українських дронів по нафтовій інфраструктурі продовжує посилюватись. Обмеження на продаж бензину запровадили в головному нафтовидобувному регіоні країни, в якому видобувається 40% усієї російської нафти — Ханти-Мансійському автономному окрузі.