Українська економіка торік втратила 1,5 млрд євро внаслідок блокування кордону
Джерело: брифінг “Медіацентр – Укрінформ”
Внаслідок блокування пропускних пунктів на західних кордонах країни економіка України зазнала збитків на понад 1,5 млрд євро, заявив заступник голови Всеукраїнської агарної ради Денис Марчук.
Збитки підраховано за період листопада – грудня 2023 року. Марчук наголосив на тому, що економіка України буде відчувати наслідки страйків ще й у 2024 році. Зокрема частина товаровиробників втратили потенційні контакти й контракти з європейськими представниками. Він навів приклад, коли українська сторона не могла вчасно постачати товар, тому з компаніями розривали контракти, зокрема гіпермаркети.
Внаслідок блокади пропускних пунктів, експорт сільгосппродукції автотранспортом скоротився на 40%, додав експерт.
Марчук підкреслив, що найбільше від цього постраждали експортери західних областей, які традиційно постачають свою продукцію до Європи наземними маршрутами, оскільки експорт морем для них значно дорожчий.
- З 18 січня ситуацію на польсько-українському кордоні вже врегульовано – всі раніше блоковані напрямки тепер відкрито. Рух зараз є досить інтенсивним.
- Перевізники з Польщі, які проводили акції протесту на трьох пунктах пропуску на кордоні з Україною, погодилися тимчасово зупинити свій протест до 1 березня. Рішення оголошено після укладення угоди між протестувальниками і урядом Польщі.
- Після припинення блокади 17 січня трьох пунктів пропуску “Дорогуськ – Ягодин”, “Гребенне – Рава-Руська” та “Корчова – Краківець” до Польщі вже виїхало майже 5 тисяч вантажівок.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.