Українська економіка торік втратила 1,5 млрд євро внаслідок блокування кордону

Джерело: брифінг “Медіацентр – Укрінформ”

Внаслідок блокування пропускних пунктів на західних кордонах країни економіка України зазнала збитків на понад 1,5 млрд євро, заявив заступник голови Всеукраїнської агарної ради Денис Марчук.

Збитки підраховано за період листопада – грудня 2023 року. Марчук наголосив на тому, що економіка України буде відчувати наслідки страйків ще й у 2024 році. Зокрема частина товаровиробників втратили потенційні контакти й контракти з європейськими представниками. Він навів приклад, коли українська сторона не могла вчасно постачати товар, тому з компаніями розривали контракти, зокрема гіпермаркети.

Внаслідок блокади пропускних пунктів, експорт сільгосппродукції автотранспортом скоротився на 40%, додав експерт.

Марчук підкреслив, що найбільше від цього постраждали експортери західних областей, які традиційно постачають свою продукцію до Європи наземними маршрутами, оскільки експорт морем для них значно дорожчий.

Португальського пса Бобі, якого у 2023 році визнали найстарішим собакою у світі за версією Книги рекордів Гіннеса, позбавили титулу.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Mozilla Corp, розробник веббраузера Firefox, заявив про скорочення близько 60 робочих місць після призначення нового генерального директора компанії.

Українські посадовці стурбовані тим, що просування Росії може набрати значних обертів до літа, якщо союзники Києва не зможуть збільшити постачання боєприпасів.

За словами президента Володимира Зеленського, Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розробляє два варіанти плану подальших дій: якщо Україна отримає допомогу США, вона зможе перейти в наступ, якщо ні – їй доведеться зосередитися лише на захисті.