Українська ІТ-Армія зупинила роботу російського хмарного сервісу «Бітрікс24»

Зображення: Мінцифри
Джерело: Міністерство цифрової трансформації України
Українська ІТ-Армія зупинила роботу російського хмарного сервісу “Бітрікс24”, який пропонує набір інструментів для організації роботи компаній та побудови взаємовідносин з клієнтами.
“Бітрікс24” – це російський хмарний сервіс, яким користуються найбільші компанії-спонсори війни в Росії, наприклад “Роснефть”.
Сьогодні ІТ-Армія зупинила роботу компанії, у результаті 40% користувачів мали проблеми з доступом до СRМ-системи та інших сервісів “Бітрікс24”.

Зображення: Мінцифри
Нагадаємо, що у жовтні цього року українська ІТ-Армія зупинила роботу найбільших телеком-операторів та інтернет-провайдерів на тимчасово окупованих територіях України.
Зокрема, під кіберудар потрапили компанії “Кримтелеком”, “Міранда-медіа” та “МирТелеком”.
Комунікації окупаційних військ у Криму та на окупованих частинах Херсонської, Запорізької, Донецької й Луганської областей частково було паралізовано.
Довідково. It Army Of Ukraine – це спільнота IT-фахівців з усього світу, які об’єдналися після початку повномасштабного вторгнення в Україну з боку Росії. Фахівці різного рівня створили та продовжують створювати автоматизовані системи атак на інформаційні ресурси та сервіси країни-ворога.
Місія – IT ARMY наближає перемогу України у війні, виснажуючи економіку країн-агресорів, заважаючи роботі важливих фінансових, інфраструктурних, державних сервісів та діяльності великих платників податків. Також ІТ-Армія блокує ворожу медіапропаганду та доносить правду про війну до їх аудиторії.
- Сьогодні, 20 грудня, міністерства закордонних справ України, Великої Британії, Данії, Естонії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, США, Франції і Швеції створили Талліннський механізм з кібербезпеки.
- Уряд затвердив план заходів щодо подальшої реалізації Стратегії кібербезпеки України на 2023-2024 роки.
- Фахівець Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA Назар Тимошик заявив, що наступного року Україна має бути готовою до більш складних кібератак з боку російського агресора, серед іншого – із застосуванням штучного інтелекту.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.