Українська компанія Skyeton розпочала виробництво БпЛА у Словаччині

Джерело: Defence Industry Europe

Українська компанія Skyeton, відома розвідувальними системами ACS-3/Raybird-3, розширила свою діяльність на Словаччину. Засновник компанії Олександр Степура повідомив, що інвестиції в нову словацьку фабрику досягли 3,5 млн доларів.

Системи Raybird, які компанія Skyeton постачає Збройним силам України з 2018 року, є новітніми безпілотниками. Кожна система, вартістю 1,2 млн доларів, включає три дрони, переносну наземну станцію управління, антенну систему, пускову установку, камеру, фотоапарат і радари. Дрони Raybird мають здатність залишатися в повітрі до 28 годин, покривати відстань до 2500 км і підійматися на висоту до 4500 метрів.

З лютого 2022 року по травень 2024 року Skyeton отримала замовлення на понад 75 розвідувальних систем від Сил оборони України. Виробництво на новому заводі в Словаччині розпочалося навесні 2024 року. Цей завод може виробляти 25 систем на рік, а після завершення інвестиційного раунду потужність планується збільшити у чотири рази.

Raybird є одним з п’яти безпілотників у світі з такими характеристиками і відрізняється економічною вигідністю порівняно з іноземними аналогами.

В Україні потужності Skyeton можуть виробляти близько 100 систем на рік, але попит українських військ становить 140 систем на рік. Новий завод у Словаччині допоможе подолати цей розрив і пропонує стратегічну перевагу.

Раніше ми повідомляли, що міністр оборони Словаччини наполягає на значному збільшенні виробництва боєприпасів. І попри те, що його уряд рішуче відмовляється озброювати Україну, снаряди словацького виробництва потрапляють саме туди.

Країна Центральної Європи прагне активно розвивати оборонний сектор, розраховуючи, що це стане одним із двигунів економіки. Зокрема, виробництво снарядів має зрости до 200 000 вже наступного року, зауважив міністр оборони та близький соратник прем’єр-міністра Роберта Фіцо, Роберт Калиняк.

Окрім цього, президент Словаччини Петер Пеллегріні повідомив, що країна бере безпосередню участь в ініціативі Чехії з закупівлі боєприпасів для України. Нині закуплені снаряди модернізують на виробничих потужностях Словаччини. У той самий час, словацький уряд під керівництвом Роберта Фіцо звинуватив своїх попередників у “диверсії”, через надання Україні військової допомоги – літаків та ППО.

  • Словаки, обурені відмовою свого уряду надати військову допомогу Україні, зібрали вже понад 4 мільйони євро на закупівлю боєприпасів для української армії.
  • 6 березня уряд Чехії заявив, що припиняє спільні засідання із кабінетом міністрів Словаччини на найближчі місяці через розбіжності стосовно українських питань.
  • Міністерство внутрішніх справ Словаччини оголосило про рішення уряду спорядити до України нову партію гуманітарної допомоги на суму 203 492 євро на зимовий період.
  • Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо не блокував початок перемовин щодо вступу України в ЄС.

1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.

На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.