Українська парамедикиня «Тайра» стала героїнею серіалу на Netflix

Джерело: Netflix

На американській стримінговій платформі Netflix дві українки стали героїнями документального серіалу “Серце нескорених” – парамедикиня Юлія Паєвська з позивним Тайра та її донька, Анна-Софія Пузанова. Серіал присвячено спортивним змаганням “Ігри нескорених”, де учасниками є військові та ветерани.

Загалом він складається з п’яти серій і розповідає про учасників змагань з Великої Британії, України, США і Кореї. Змагання ще у 2014 році заснував принц Гаррі, який теж знімався у стрічці. Серіал знято спільно з продюсерською компанією Archewell Productions принца Гаррі та Меган Маркл.

Під час серії з “Тайрою” розглядають питання посттравматичного синдрому і впливу війни на психічне здоров’я. До слова, вона не вперше бере участь у “Іграх нескорених”. Вперше це трапилося у 2018 році в Сіднеї, коли вона отримала золото у змаганнях із плавання і бронзу зі стрільби з лука. Ще два роки потому змагалася на “Іграх” у Гаазі.

У 2021 році вона отримала від принца Гаррі нагрудну камеру для фільмування матеріалів для майбутнього фільму від Netflix про людей, що мотивують. З 24 лютого 2022 року і до потрапляння в полон вона змогла зняти 256 ГБ відео своєї роботи парамедикинею в Маріуполі.

Юлія заховала карту пам’яті у ватний тампон і передала її журналістам Associated Press. Після звільнення з полону принц Гаррі зателефонував їй та висловив підтримку.

Зауважимо, що Юлія Паєвська потрапила у полон 16 березня 2022 року під час облоги Маріуполя. Її було звільнено через три місяці – 17 червня 2022 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.