Українські аналоги дронів «Ланцет» готують до перших бойових випробувань

Джерело: віцепремʼєр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на каналі “Дія” в YouTube

Українські дрони, які вважаються аналогами “Ланцет”, успішно пройшли випробування та готуються до своїх перших бойових випробувань. За останні дні було проведено тестування дронів від чотирьох різних компаній, із яких два дрони пройшли випробування успішно.

Федоров також зауважив, що протягом кількох місяців може бути організовано виробництво близько 100 подібних дронів щомісяця.

Дрон “Ланцет” відзначається можливістю вражати цілі на відстані 30-40 км, в той час, як FPV-дрони працюють на відстані 10-20 км. Однією з переваг дронів “Ланцет” є їхня здатність працювати вдень, оскільки великі квадрокоптери можуть працювати лише вночі.

Ці дрони керуються за допомогою відеоканалу, що дозволяє коригувати їхні рухи під час атаки. Також вони мають функцію захоплення цілей, що дозволяє їм наводитись на ціль в останні 300-500 метрів без прямого зв’язку з оператором.

Федоров підкреслив необхідність створення ринку подібних дронів. Він зауважив, що це технологічний продукт, і для його успішного запуску необхідно спочатку розвивати ринок.

“З‘явиться 2-3 продукти на ринку, які між собою конкурують, через рік таких компаній буде десяток”, – додав він.

Наступним етапом буде тестування цих дронів на полі бою.

30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.

Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.

Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.

Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.

Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.