Українські аналоги дронів «Ланцет» готують до перших бойових випробувань
Джерело: віцепремʼєр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на каналі “Дія” в YouTube
Українські дрони, які вважаються аналогами “Ланцет”, успішно пройшли випробування та готуються до своїх перших бойових випробувань. За останні дні було проведено тестування дронів від чотирьох різних компаній, із яких два дрони пройшли випробування успішно.
Федоров також зауважив, що протягом кількох місяців може бути організовано виробництво близько 100 подібних дронів щомісяця.
Дрон “Ланцет” відзначається можливістю вражати цілі на відстані 30-40 км, в той час, як FPV-дрони працюють на відстані 10-20 км. Однією з переваг дронів “Ланцет” є їхня здатність працювати вдень, оскільки великі квадрокоптери можуть працювати лише вночі.
Ці дрони керуються за допомогою відеоканалу, що дозволяє коригувати їхні рухи під час атаки. Також вони мають функцію захоплення цілей, що дозволяє їм наводитись на ціль в останні 300-500 метрів без прямого зв’язку з оператором.
Федоров підкреслив необхідність створення ринку подібних дронів. Він зауважив, що це технологічний продукт, і для його успішного запуску необхідно спочатку розвивати ринок.
“З‘явиться 2-3 продукти на ринку, які між собою конкурують, через рік таких компаній буде десяток”, – додав він.
Наступним етапом буде тестування цих дронів на полі бою.
- Україна має намір значно розширити ринок засобів радіоелектронної боротьби, наслідуючи успіх у впровадженні дронів.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що зараз в Україні близько 200 компаній випускають дрони, а позаминулого року їх було лише сім.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.