Українські армійці взяли у полон 17 російських військових на Торецькому напрямку

Джерело: пресслужба бригади НГУ “Азов”

На Торецькому напрямку бійці 12-ої бригади спеціального призначення “Азов” спільно із суміжними підрозділами взяли в полон 17 солдатів російської армії.

У повідомленні уточнили, що взяття ворога у полон відбулося під час відбиття ворожих штурмів і контратак в районі Нью-Йорка.

Росіяни приїхали з різних куточків РФ, деякі з них є співучасниками воєнних злочинів. Усі їхні свідчення передадуть відповідним органам для подальшого розслідування.

“Азов” продовжує поповнювати обмінний фонд задля якнайшвидшого повернення побратимів з полону. Бійці бригади гарантують збереження життя усім росіянам, які прийняли рішення скласти зброю і здатися, – додали у пресслужбі.

Зауважимо, у російському полоні перебувають близько 700 бійців полку “Азов”, розповіла керівниця патронатної служби бригади Олена Толкачова. За її словами, кількість полонених становить приблизно 680 осіб, але конкретизувати точну цифру складно через відсутність повної інформації.

Ці бійці вже понад два роки утримуються у полоні. Толкачова уточнила, що полонені – це ті, кого Росія цілеспрямовано переслідувала, оскільки вони були основою бойових сил “Азова”. Вона також пояснила різницю в раніше оприлюднених даних, де мовилося про 900 полонених.

14 вересня відбувся обмін полоненими. Цього разу вдалось повернути 103 військових. Зокрема 82 рядових та сержантів і 21 офіцера. Крім того, вдалось обміняти 23 бійці бригади “Азов”. За день до цього, 13 вересня, в Україну повернулись з полону 49 цивільних та військових.

За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Загалом 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині.

  • Видання The Washington Post повідомляє, що українські сили взяли в полон щонайменше 247 російських солдатів після вторгнення в Курську область Росії. Журналісти проаналізували понад 130 фотографій і відеозаписів, більшість з яких були зроблені українськими військовими та розповсюджені в соціальних мережах.
  • Ні український, ні російський уряд не надали точних даних щодо кількості полонених під час Курської операції. За словами начальника української в’язниці, куди доставляють полонених, через неї пройшли вже 320 російських солдатів, більшість з яких є військовозобов’язаними.
  • Співробітники Служби безпеки України разом з іншими Силами оборони активно працюють над поповненням обмінного фонду шляхом взяття в полон військовослужбовців РФ на полі бою. Організація обмінів і повернення українських захисників та цивільних громадян додому з російського полону є одним із надпріоритетних завдань, заявив голова СБУ Василь Малюк.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.