Українські банки досі використовують російське ПЗ
Джерело: Мінфін
Національний банк України офіційно підтвердив, що в українській банківській системі досі використовується програмне забезпечення російського та білоруського походження. У телеграмі №57−0008/86444 регулятор наголосив на суттєвих ризиках та вимагає від банків прозвітувати про розв’язання проблеми протягом 21 дня.

Джерело: Мінфін
Звіт має містити:
- Виконання заходів щодо мінімізації кіберризиків, пов’язаних із використанням російського ПЗ.
- Нинішній стан залежності банків від програмного забезпечення країни-агресора чи Білорусі.
У документі наголосили, що з 2023 року НБУ впроваджує стратегію “нульової толерантності” до такого ПЗ у фінансовій системі України.
Відомо, що навіть у державних банках неодноразово фіксувалися випадки використання російських програм, які створювали загрози для кібербезпеки. Хакерські атаки та збої, пов’язані з такими програмами, призводили до перебоїв у роботі інтернет-банкінгів і мобільних додатків, що ускладнювало проведення платежів для українців.
НБУ очікує на швидкі дії банківської системи щодо усунення цих ризиків.
- Міністерство торгівлі США планує заборонити китайське програмне і апаратне забезпечення в транспортних засобах з міркувань національної безпеки.
- Після 30 вересня 2023 року американський розробник Microsoft припинив продовжувати ліцензії на програмне забезпечення російським компаніям.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.