Українські хакери отримали доступ до документації російського виробника БпЛА «Орлан-10»

Джерело: InformNapalm

Українським хакерам з команди “Кіберспротив” вдалося зламати поштові листування, у яких містилася документація російського ТОВ “Спеціальний Технологічний Центр” з подробицями процесу закупівлі росіянами іноземного комплектування для виробництва зброї та техніки в обхід західних санкцій.

Зокрема, хакери зламали пошту відповідального за закупівлі для відділу досліджень і розробки “Спеціального Технологічного Центру” Андрія Павловича Флоринського, дані якого передали Центру “Миротворець”.

Фото: informnapalm.org

Отримані від нього дані про діяльність “СТЦ” активісти кіберспротиву передавали українським спецслужбам та іноземним партнерам для посилення санкційного режиму.

Фото: informnapalm.org

Згідно з даними, росіяни збільшили закупівлю обладнання через Китай і за китайську валюту. При цьому вказано, що всі сторони обходу санкцій діють “на результат”. Підрядникам відомо, що вони закуповують іноземну продукцію в обхід санкцій, як і тим, хто їм це продає.

Зокрема, на скан-копії комерційної пропозиції від лютого 2023 року сума зазначена у юанях та євро.

Фото: informnapalm.org

Також у документації є таблиця, що вказує, для якого проєкту потрібне це обладнання. Водночас зазначено наявність швейцарського комплектування.

Фото: informnapalm.org

Більшість російських фірм-“прокладок” не приховують того, що вони закуповують продукцію в Китаї. А в повідомленні від компанії ТОВ “Делазія” для “СТЦ” пропонують організацію закупівлі необхідної продукції “під ключ”.

Фото: informnapalm.org

Оскільки “СТЦ” виконує державне оборонне замовлення, воно обслуговується в російському банку ПАТ “Промсвязьбанк”, тісно повʼязаному з оборонно-промисловим сектором РФ. Специфіка фінансування оборонного замовлення передбачає, що підрядник також має відкривати рахунки в цьому самому банку. “СТЦ” розсилає всім підрядникам дві памʼятки про специфіку оформлення контрактів і здійснення валютних розрахунків за кордоном.

Перше – це реквізити й обов’язкові формулювання в контракті про державне оборонне замовлення.

Фото: informnapalm.org

А другий документ – це інструкція, як працювати з іноземними підрядниками.

Фото: informnapalm.org

У документах, отриманих при зломі пошти Флоринського, можна помітити, що “СТЦ” часто має велику потребу у відеокамерах шведської фірми Axis.

Фото: informnapalm.org

Примітно, що їх використовують не лише в безпілотниках. Зокрема у документах йдеться, що камери AXIS були потрібні для російської системи РБ-333А “Свирель”.

Фото: informnapalm.org

Згідно з даними, доступ до яких отримали хакери, з російським виробником військової продукції “СТЦ” співпрацює велика кількість фірм, які можна назвати “прокладками”. Зокрема таких нарахували десятки. Утім, серед виявленого списку під санкціями перебувало тільки одне ТОВ – “ЕЛПРОМ”. Інші – поки що ні.

Однак, за словами кіберактивістів, фірми-“прокладки” створюються доволі швидко, тож поки санкції не стануть жорсткішими, цей потік не припиниться. Ситуацію могли б змінити обмеження китайських банків на проведення операцій для підсанкційних російських компаній.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.