Українські інженери розробили новий розвідувальний безпілотник WarDog
Джерело: міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров/Telegram
Українські інженери розробили новий розвідувальний безпілотник WarDog для артилерії.
Дрон може вести розвідку в умовах складних рельєфів та під дією ворожого РЕБ.
Система WarDog розвідує, навіть якщо придушено GPS-сигнал, а також в автономному, напівавтономному й ручному режимах польоту. Дрон може працювати до 60 хвилин у повітрі на дистанції до 10 км зі зв’язком та до 30 км у режимі автопілота. Швидкість безпілотника — 12–15 м/с.
Дрон WarDog уже активно контрактують у межах проєкту “Армія дронів”. Безпілотники успішно виконують бойові задачі на Запорізькому та Харківському напрямках. Також WarDog випробовували біля Краматорська — дрон працював в умовах приглушення сигналу GPS на висоті вище 50 м.
Серед переваг WarDog військові відзначають стабільність у польоті попри відсутній сигнал GPS. Тобто дрон стійкий в умовах сильного вітру, а це дає змогу чіткіше тримати картинку в кадрі та фокусі. Завдяки такому відгуку від військових розробники вдосконалили функціонал БпЛА, щоб “зір артилерії” ставав ще гострішим.
За словами очільника Мінцифри, це один із численних дронів, які українці подали через кластер оборонних розробок Brave1.
- У Міністерстві оборони показали український мобільний багатофункціональний радіолокаційний комплекс “Мінерал-У”, призначений для виявлення та класифікації надводних об’єктів на відстані до 600 кілометрів.
- У Генеральному штабі Збройних сил України показали роботу самохідної гаубиці українського виробництва “Богдана”.
- У Міноборони презентували безпілотник “Великий Бандерик” українського виробництва. Сили оборони успішно застосовують його на фронті.
Війська РФ здійснили атаку за допомогою дрона на мікроавтобус, що рухався автодорогою поблизу Наддніпрянського в Херсонському районі.
До Палати представників Конгресу США повторно внесено проєкт резолюції, яка закликає визнати дії Росії проти України геноцидом.
Від ночі 8 січня російська армія здійснила 7 обстрілів прикордонних територій Сумщини. Внаслідок атак у Шосткинській громаді одна особа отримала поранення.
7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.
Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.