Українські пілоти почали навчання на F-16 в Аризоні
Джерело: Air & Space Forces
США розпочали навчання українських пілотів на F-16, 25 жовтня повідомив представник ВПС.
Нагадаємо, українські пілоти, які прибули до Сполучених Штатів минулого місяця для участі в курсах англійської мови на авіабазі Лекленд у Техасі, склали свій перший іспит на знання англійської мови та переїхали на базу національної гвардії Морріс в Арізоні.
За словами представника служби, на початку цього тижня “невелика кількість” українських пілотів почала навчання у 162 крилі ВПС Національної гвардії штату Аризона з “основ F-16”.
Навчальна програма буде відповідати базовим знанням і навичкам кожного пілота і, як очікується, триватиме кілька місяців, — пояснив представник ВПС США в заяві, наданій журналу Air & Space Forces.
162- е крило готує пілотів на базі національної гвардії Морріс. Це єдиний підрозділ у ВПС США, якому доручено навчати іноземних пілотів на F-16 у межах своєї повсякденної місії. На базі пройшли відповідне тренування пілоти з понад двох десятків країн.
Звичайний курс підготовки F-16 триває близько шести місяців. Однак офіційні особи США зазначили, що українські пілоти навряд чи будуть дотримуватися стандартної моделі, оскільки курс відповідатиме потребам України захистити своє небо від російських літаків, безпілотників і ракет.
Європейські країни також навчають українських пілотів керувати F-16.
Підготовка пілотів F-16, як правило, охоплює значну кількість аудиторних занять і тренажерів, а також тренування в повітрі. Пілоти також мають пройти навчання англійської мові, яке розпочалося минулого місяця.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
- Володимир Зеленський за результатами переговорів із прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо в Оттаві заявив, що цінує рішення Канади приєднатися до підготовки українських пілотів на F-16.
- Нині все більше країн долучаються до “літакової коаліції”.
12 травня Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) офіційно визнала Росію відповідальною за катастрофу рейсу MH17 у 2014 році.
12 травня президент Володимир Зеленський повідомив про деталі розмови з главою Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Сторони обговорили ключові аспекти зустрічі в Туреччині, котра, за словами українського глави, може допомогти у закінченні війни.
На Одещині прикордонниця налагодила схему незаконного перетину кордону для чоловіків призовного віку. За 3 тисячі доларів жінка випускала чоловіків до Молдови без перевірки документів. Їй загрожує до чотирьох років.
П’ятий президент України Петро Порошенко заявив про необхідність припинення транзиту російської нафти через територію України, зокрема нафтопроводом “Дружба”.
У Донецькій області затримали 50-річну працівницю місцевого закладу харчування, яка працювала на росіян та коригувала удари РФ по Силах оборони у прифронтових районах.