Українські пілоти та інженери «вже почали навчання на F16» – Міноборони 

Джерело: пресслужба Міністерства оборони України

20 серпня у Міноборони повідомили, що українські пілоти та інженери вже розпочали навчання F-16 у Данії.

Раніше повідомлялося, що і Данія, і Нідерланди спорядять Києву винищувачі F-16. Нідерланди зобов’язалися передати Україні 42 літаки, тоді як Данія надасть 19 винищувачів.

Раніше Володимир Зеленський повідомив, що союзники працюють над швидкістю підготовки.

Під час переговорів також обговорили можливість розширення навчальних місій.

Наша коаліція F-16 доводить свою ефективність. Дякую, Данія! – зазначив глава української держави.

Зауважимо, глави МЗС Данії та Нідерландів підтвердили, що США дали дозвіл на надання Україні американських винищувачів F-16.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.