Українські полярники показали, як пінгвіни ходять снідати до океану (Відео)

Джерело: Національний антарктичний науковий центр у Facebook

Науковці зі станції “Академік Вернадський” показали відео, як сотні пінгвіні вишиковуються й рушають снідати до океану.

“Лише погляньте на це юрбище пінгвінів, що вирушає на сніданок. Вранці кілька сотень зібралися на березі біля станції “Академік Вернадський”, щоб пірнути в океан за крилем”, – зазначили під відео полярники.

А також пояснили, чому перед тим, як стрибнути у воду, натовпи пінгвінів можуть досить довго тупцювати на узбережжі.

Відтак, вчені припускають, що вони чекають, доки пірне хтось перший – найсміливіший. Саме він ризикує найбільше, адже в океані на цих птахів чатують хижаки, насамперед морські леопарди.

Тож перший “плавець” може стати легкою здобиччю. Інколи пінгвіни навіть спеціально підштовхують одне одного у воду.

Коли ж пірнув перший – увесь гурт рушає за ним. До речі, це теж одне з харчових пристосувань. Якщо кинутися за їжею усім разом, то ризик для кожного птаха менше, ніж якщо вони будуть харчуватися поодинці. Адже поки леопард чи косатка вхопить когось одного, інші спокійно поїдять

“Зараз на острові Галіндез, де розташований “Вернадський”, вже зібралося близько 4 тис. субантарктичних пінгвінів. Тож тепер вийти спозаранку зі станції і побачити на березі чорно-біле сонмище, що стоїть у черзі за крилем, – не така вже й дивина”, – зазначили полярники.

Журналісти проєкту “Наші гроші” виявили у системі “Прозорро”, що підряд на 4,36 млрд грн припав на будівництво захисту Дніпровської ГЕС. Замовлення отримало ТОВ “БК “Адамант”, що раніше входило в корпорацію “Укрбуд”.

Президент Володимир Зеленський розповів, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп очікує на його візит одразу після інавгурації.

2 січня президент Володимир Зеленський надав посмертно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» сержанту Геннадію Керничному. Оборонець загинув на Харківщині 23 вересня 2024 року.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що операція ЗСУ на Курщині є “козирем у всіх переговорах” і мала важливе значення для країн Глобального півдня.

З 1 січня у Швейцарії набула чинності заборона на носіння паранджі у громадських місцях, широко відому як “заборона на паранджу”