Українські спецслужби, ймовірно, стоять за атаками на війська «Вагнер» у Судані – CNN
Джерело: CNN
Українські спецслужби можуть стояти за низкою ударів безпілотників і наземною операцією, спрямованою проти найманців”Вагнер” поблизу столиці Судану, підвищує ймовірність того, що наслідки російського вторгнення в Україну поширилися далеко від лінії фронту.
У розмові з CNN українське військове джерело охарактеризувало операцію як роботу “несуданських військових”. На питання про те, чи стоїть за атаками Київ, джерело відповіло лише, що “відповідальність, швидше за все, несуть українські спецслужби”.
Операція містила серію нападів на воєнізоване угруповання “Сили швидкої підтримки” (RSF), яке, як вважається, отримує допомогу від російської ПВК “Вагнер” у протистоянні з суданською армією за контроль над країною.
CNN не зміг незалежно підтвердити причетність України до низки ударів. Однак, отримані відеоматеріали показали характерні ознаки атак безпілотників в “українському стилі”.
Щонайменше у восьми ударах брали участь два комерційно доступні безпілотники, які широко використовуються українцями, з українським текстом на контролері дрона. Експерти також зауважили, що використана тактика, а саме схема дронів, що налітають прямо на ціль, була дуже незвичною для Судану та ширшого африканського регіону.
Приховані удари України по Судану означатимуть драматичне та провокаційне розширення театру воєнних дій Києва проти Москви. Окрім низки атак українських безпілотників, які вдарили глибоко по території Росії, нинішній контрнаступ України був зосереджений на тимчасово окупованому сході та півдні країни.
Україна офіційно не взяла на себе відповідальність за атаки. Частини відео розповсюдились у соціальних мережах з 14 вересня. Кадри наземної операції раніше не публікувалися.
Високопоставлене суданське військове джерело повідомило, що не знало “про українську операцію в Судані” і не вірить, що це правда.
Низка офіційних осіб США, здається, не знали про ймовірний інцидент і висловили здивування припущенням, що удари та наземну операцію могли провести українські сили.
На відео показують послідовність ударів безпілотників в Омдурмані та навколо нього, місті через річку Ніл від столиці Хартум, яке стало центром фокусування боротьби між ворогуючими сторонами.
- Політичне керівництво РФ прийняло рішення перевести більшість найманців ПВК “Вагнер” до Африки до середини вересня.
- Генерал США Марк Міллі зазначив, що керівництво Росії зазнає чимало “розбіжностей та плутанини” після заколоту ПВК “Вагнер” 24 червня.
- Більшість лідерів Африки відмовилися їхати на саміт до Путіна.
- The Times повідомило, що влада Південної Африки попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.
Джерело: Крим.Реалії Журналіст та політичний оглядач Віталій Портников поділився думками щодо вражень Росії, які справила…
Капітал Ілона Маска досяг максимуму в 347,8 мільярда доларів у п’ятницю після зростання акцій Tesla Inc. Тепер стартап зі штучного інтелекту xAI вартує 50 млрд доларів.
Новообраний президент США Дональд Трамп впевнений у силі екрана. Процес його відбору концентрується на людях, які вміють захистити його в таких високих ставках, бойових умовах, які визначають сучасні ЗМІ.
Щороку в четверту суботу листопада українці згадують трагічні події минулого, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв Голодоморів….
Унаслідок російських контратак, Україна втратила більш як 40% територій в Курській області Росії, захоплених під час операції у серпні.