Українські спецслужби, ймовірно, стоять за атаками на війська «Вагнер» у Судані – CNN

Джерело: CNN

Українські спецслужби можуть стояти за низкою ударів безпілотників і наземною операцією, спрямованою проти найманців”Вагнер” поблизу столиці Судану, підвищує ймовірність того, що наслідки російського вторгнення в Україну поширилися далеко від лінії фронту.

У розмові з CNN українське військове джерело охарактеризувало операцію як роботу “несуданських військових”. На питання про те, чи стоїть за атаками Київ, джерело відповіло лише, що “відповідальність, швидше за все, несуть українські спецслужби”.

Операція містила серію нападів на воєнізоване угруповання “Сили швидкої підтримки” (RSF), яке, як вважається, отримує допомогу від російської ПВК “Вагнер” у протистоянні з суданською армією за контроль над країною.

CNN не зміг незалежно підтвердити причетність України до низки ударів. Однак, отримані відеоматеріали показали характерні ознаки атак безпілотників в “українському стилі”.

Щонайменше у восьми ударах брали участь два комерційно доступні безпілотники, які широко використовуються українцями, з українським текстом на контролері дрона. Експерти також зауважили, що використана тактика, а саме схема дронів, що налітають прямо на ціль, була дуже незвичною для Судану та ширшого африканського регіону.

Приховані удари України по Судану означатимуть драматичне та провокаційне розширення театру воєнних дій Києва проти Москви. Окрім низки атак українських безпілотників, які вдарили глибоко по території Росії, нинішній контрнаступ України був зосереджений на тимчасово окупованому сході та півдні країни.

Україна офіційно не взяла на себе відповідальність за атаки. Частини відео розповсюдились у соціальних мережах з 14 вересня. Кадри наземної операції раніше не публікувалися.

Високопоставлене суданське військове джерело повідомило, що не знало “про українську операцію в Судані” і не вірить, що це правда.

Низка офіційних осіб США, здається, не знали про ймовірний інцидент і висловили здивування припущенням, що удари та наземну операцію могли провести українські сили.

Джерело: CNN

На відео показують послідовність ударів безпілотників в Омдурмані та навколо нього, місті через річку Ніл від столиці Хартум, яке стало центром фокусування боротьби між ворогуючими сторонами.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.