Українські військові просунулися під Бахмутом – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Опубліковані 29 жовтня геолокаційні кадри вказують на те, що українським силам вдалося просунутися за залізничну колію на південь від Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута).

Окрім того, за словами аналітиків, українські підрозділи просунулися на заході Запорізької області.

За даними Генштабу ЗСУ, війська продовжували штурмові дії на південь від Бахмута та продовжували наступ на Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямку.

Своєю чергою, один із російських військових блогерів заявив, що минулого тижня українські військові встановили контроль над певними позиціями на Запорізькому напрямку (захід Запорізької області).

Також пов’язаний з Кремлем російський військовий блогер зауважив, що минулого тижня противник намагався повернути втрачені позиції поблизу Кліщіївки та Андріївки та відкинув українські підрозділи з позицій біля Берхівського водосховища (приблизно 2 км на північний захід від Бахмута).

При цьому інший, пов’язаний з Кремлем російський військовий блогер зазначив, що на південь від Бахмута точилися позиційні бої.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.