Український фільм «Назавжди-Назавжди» покажуть на Стамбульському міжнародному кінофестивалі

Джерело: Держкіно

Фільм “Назавжди-Назавжди” української режисерки Анни Бурячкової покажуть на 43-му Стамбульському міжнародному кінофестивалі в межах програми International Competition.

Покази стрічки “Назавжди-назавжди” відбудуться 24, 26 та 27 квітня.

“Назавжди-Назавжди” — це історія про підлітків 1990-х, які розв’язують дорослі проблеми.

У пошуках захисту та місця, якому вона справді належить, 15-річна Тоня переходить зі школи в центрі міста до іншої — у спальному районі та потрапляє до компанії відчайдушних підлітків.

Разом вони шукають пригод та неприємностей на околицях постсоціалістичного Києва. Незабаром Тоня закохується в Журіка, а дружба з Лєрою змушує відчути потяг до її брата Сані. Все це призводить до заплутаного любовного трикутника.

Водночас складне минуле Тоні переслідує її, кидаючи виклик новій дружбі та романтичним стосункам.

Стамбульський міжнародний кінофестиваль – це турецький фестиваль, що має на меті заохочувати розвиток та просування якісних національних і міжнародних кінотворів у Туреччині.

Головний приз кінофестивалю — “Золотий тюльпан”. Цьогоріч кінофестиваль триватиме з 17 по 28 квітня.

Режисерське бачення. Цей фільм – пісня любові, присвячена розгубленим підліткам кінця 90-х, які виросли серед пострадянської руїни, добре засвоївши правило: якщо тебе ніхто не полюбить – ти не виживеш. У пошуках цієї любові та верифікації свого існування в очах інших, ми й жили, толеруючи насильство та несправедливість. Бути підлітком означає, що кожна частина твого життя існує лише тут і зараз, і залишатиметься такою назавжди. Кожна любов – назавжди, кожні стосунки – назавжди, кожна драма – назавжди. Тож тепер, ставши дорослими, доводиться усвідомити, що єдине визнання і любов, яких ми направду потребуємо, мають приходити від нас самих. А таке розуміння завжди вимагає прийняття самотності та відповідальності за власне життя.

Анна Бурячкова – українська режисерка та сценаристка. Розпочала свій режисерський шлях у створенні фільмів, музичних відео, телевізійної реклами та соціальних кампаній у 2012 році. Її роботи були визнані на численних міжнародних фестивалях, зокрема Berlin Music Video Awards, Berlin Fashion Films, Grand OFF Poland та Cannes Lions’ Additional Social Campaign Program.

Бурячкова написала сценарій майбутньої стрічки у співпраці з Мариною Степанською (“Стрімголов”, 2017), перебуваючи на карантині, спричиненому COVID-19, у 2020 році. Сценарій перетворився на її повнометражний фільм-дебют “Назавжди-Назавжди”. Знімальний процес було завершено в Києві, лише за два місяці до того, як місто, як і вся країна, поринули в повномасштабну війну, розв’язану Росією проти України. Після цього матеріали фільму були евакуйовані з Києва до Амстердама, де до команди фільму долучилися нідерландські співпродюсери та партнери з постпродакшену.

На стадії розробки та виробництва фільм “Назавжди-Назавжди” був представлений на різних міжнародних кіноринках. Він отримав спеціальну відзнаку журі та нагороду Screen Brussels Co-Production Award на презентації Ukrainian Films Now на Marché du Film (на Festival de Cannes) та нагороду Литовського кіноцентру на “Coming Soon” Meeting Point (га Vilnius Kinopavasaris) у 2022 році. 

В головних ролях: Аліна Чебан, Захар Шадрін, Артур Алієв, Єлизавета Цілик, Дар‘я Жихарська.

Російська авіаційна промисловість із початку повномасштабної війни проти України спромоглася виготовити лише сім пасажирських літаків SuperJet 100, придатних для цивільної авіації, хоча планували – 108 до 2025 року.

Начальника одного з територіальних сервісних центрів МВС України викрили на тому, що він під час повномасштабного вторгнення придбав елітні апартаменти в Грузії на суму до 82 тис. доларів та організував схему перепродажу автомобілів.

Цьогоріч месенджер Telegram заблокував рекордну кількість каналів, включаючи 702 тисячі з матеріалами про дитяче насильство.

26-річна Демі Аголія померла в лікарні Стамбула ще 8 січня, через три дні після операції з підтяжки сідниць (BBL), яку вона зробила в Туреччині. Смерть жінки настала внаслідок мікроскопічної жирової емболії, коли жир потрапив у кров, що спричинило серйозні ускладнення. Слідчі вказують, що смерть стала наслідком недбальства і низького рівня медичного догляду.

Головне управління розвідки повідомило, що залишки військового контингенту Росії з найвіддаленіших регіонів Сирії стягують до баз, де військові РФ пиячать та мародерять.