Український кілограмовий дрон збив російський гелікоптер Мі-8 на Донеччині – Forbes

Джерело: Forbes
31 липня один з українських FPV-дронів, вагою близько кілограма, збив російський гелікоптер Мі-8 у небі над Донеччиною. Ймовірно, це перше таке досягнення України.
Про збиття гелікоптера у соцмережах активно почали писати російські воєнкори. Дехто публікував кадри палаючого Мі-8 неподалік ТО Донецька.
Спроби ЗСУ атакувати вибуховими дронами назрівали давно. Ще минулого вересня оператори дронів намагались атакувати БпЛА російські гелікоптери у повітрі. Загроза дронів стала такою високою, що російські ВПС почали виділяти гелікоптери для супроводу інших гелікоптерів.
Імовірно, аби збити Мі-8, оператору дронів знадобилось не менше 10 місяців спроб. Відтак оператор, який збив гелікоптер – або дуже досвідчений, або щасливчик.
Російський Мі-8 з трьома членами екіпажу український оператор помітив, коли він був близько до землі. Як написав один з ворожих воєнкорів, його “піймали у момент злету”.
FPV-дрон зазвичай несе трохи вибухівки. Аби збити вертоліт, він повинен поцілити у гвинти: тоді великої кількості вибухівки для знищення гелікоптера і не знадобиться.
За понад два роки війни українські оператори дронів набрались чималого досвіду, аби націлюватись на ворожі цілі. Відтак потрапляння у гвинти Мі-8 діаметром понад 365 см не є надскладним завданням.
Найвражаючим у цій ситуації є те, як дрон міг вразити гелікоптер на такій відстані. Західні околиці Донецька розташовані майже з 5 км від лінії фронту, що у зоні досяжності дрона, однак східні околиці окупованого міста – за 16 км від фронту.
Аби подолати таку відстань, FPV-дрону може знадобитися допомога від другого безпілотника, що тягнеться на кілька км позаду, який захоплює та ретранслює його командний сигнал малої дальності. Це складна операція, яка вимагає ретельної координації.
В арсеналі РФ сотні гелікоптерів. За час війни проти України вони втратили близько 100 і ця втрата для ворога не катастрофічна.
Проте якщо ЗСУ навчились збивати гелікоптери лише дронами, вони можуть посилити зусилля, аби знищувати ворожу повітряну техніку.
Беручи до уваги те, що за місяць Україна виготовляє близько сотні тисяч FPV-дронів, загроза для російських гелікоптерів значно посилиться.
- Українські спецпризначенці наприкінці липня 2024 року атакували позиції РФ у Сирії. Ексклюзивні кадри демонструють як бійці Головного управління розвідки через день після зустрічі Путіна та Асада завдали удару по російському аеродрому в Сирії, знищивши військову техніку.
Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що ідея відвести війська та створити буферну зону є “неживою”.
За даними агентства Reuters, Іран передасть Росії пускові установки, призначені для запуску балістичних ракет малої дальності Fath-360.
Фракція “Європейська Солідарність” у Київраді заявляє про посилення тиску з боку центральної влади на опозиційних депутатів. Про це повідомив депутат Київської міської ради від “ЄС” Олександр Погребиський у дописі на своїй Facebook-сторінці та в коментарі Буквам.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 9 травня. Загалом, від початку доби вже зафіксовано 80 бойових зіткнень.