Український стендапер Байдак з початку повномасштабної війни зібрав 30 млн грн на ЗСУ
Джерело: інтерв’ю “Суспільне”
Український стендап-комік і волонтер Василь Байдак розповів, що з початку повномасштабної війни зібрав на потреби ЗСУ близько 30 млн грн.
За його словами, він проводить креативні збори, бо вміє це робити. Стендапер неодноразово записував пародії, переспівував пісні, косплеїв відомих осіб, як художника Боба Росса, тощо задля розповсюдження зборів. Протягом 2023 року він виступав як в Україні, так і за її межами.
Байдак наголосив, що 30 млн грн — це кошти, які він зібрав, організовуючи благодійні тури, аукціони тощо. Окрім них були інші заходи, до яких долучався стендапер, де теж збирали кошти на ЗСУ. Стосовно цих заходів він не знає приблизної суми.
Наприклад, цього року Василь Байдак підстриг своє довге волосся за 1,8 млн грн.
Комік переспівав пісню Івана Миколайчука “Піду втоплюся”. У відео він обіцяв втілити в життя погрозу, якщо “два лями не зможе зібрать”. Ще він переробив пісня Олександра Пономарьова, де замість “він чекає на неї” співавав “він чекає донати”.
Він поділився, що теж засмучується та стомлюється через постійні збори та роботу над цим, але вирішив скеровувати свої зусилля на збори і допомозі армії, адже, як він сказав, “скиглення” не допомагає цьому.
“Я пробував монетизувати розчарування, але не виходить. Я пробував монетизувати скиглення — не виходить. Ну не виходить монетизувати розчарування і скиглення. Я б залюбки теж долучився (до втоми від війни, – ред.)”, — сказав Байдак, додавши, що хоче, аби держава кинула усі сили на задовільнення нагальних проблем.
Зокрема він наголосив на потребі забезпечення підрозділів FPV-дронами, навчання операторів, створення курсів на кшталт “Народний FPV”, започаткований проєктом Victory Drones.
“Мені прийшов запит на антидронове ружье. Теж емпатійна ситуація, ми ж усі можемо говорити про емпатію: дружина командира пише волонтерці, яка звертається до мене, і вона пересилає повідомлення. Каже про те, що російські дрони залітають на територію, коригують артилерію, вже були втрати — потрібно антидронове ружье, чим пошвидше, тому що дрони літають”, — сказав він. “І яка у мене думка? Хіба у мене думка: “Ой, Вася, а чи взагалі коректно робити креативний збір? Ні, моя думка — мені треба чим найшвидше дістати це ружье. Тому я і придумаю, що в моїх силах і я буду робити це, поки я зможу”.
- За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично з 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.
Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.
У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.
Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.
Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.
Український шеф-кухар колумбійського походження Ектор Хіменес-Браво долучився до 429-го полку БПЛА “Ахіллес”.