Український суд наклав арешт на активи російського олігарха Дерипаски на суму ₴2,11 млрд

Джерело: СБУ

За даними Служби безпеки України, суд наклав арешт на велику партію промислової продукції та сировини, що належали підсанкційному російському олігарху Олегу Дерипасці.

“Йдеться про майже 500 тис. тонн бокситів і глинозему, який був виготовлений у нашій державі ще до повномасштабного вторгнення. Вони зберігалися на складах Миколаївського глиноземного заводу, що раніше належав росіянину”, — йдеться в повідомленні СБУ.

Загальна вартість арештованих активів становить понад 2,11 млрд грн.

Ця продукція використовувалася як ключовий компонент для виробництва алюмінію на російських підприємствах Олега Дерипаски “Русал”.

За матеріалами справи, арештовані боксити та глинозем належали олігарху з РФ через підконтрольну комерційну структуру, зареєстровану в одній із країн Євросоюзу. Ця компанія діяла як формальний замовник продукції Миколаївського заводу, яка потім реекспортувалася на підприємства, що належать Олександру Дерипасці в Росії.

На початку 2023 року українські правоохоронці виявили шахрайську схему та заблокували вивезення цієї сировини.

СБУ нагадала, що Олег Дерипаска є частиною найближчого оточення Путіна і займається виробництвом продукції для військово-промислового комплексу РФ.

Зокрема, його підприємства виготовляють компоненти для балістичних ракет “Іскандер”, бойових дронів та радіолокаційних систем.

За результатами розслідування, слідчі Служби безпеки України заочно повідомили Дерипасці про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за фінансування війни РФ проти України.

Відповідно до матеріалів СБУ, були націоналізовані всі заводи фігуранта, розташовані в різних регіонах України.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо шукає спосіб прибути до Росії після того, як країни Балтії закрили свій повітряний простір для рейсів, які перевозять європейських лідерів на парад.

Головна редакторка hromadske Христина Коціра розповіла історію Тетяни Клещукової — дружини важкопораненого бійця.

Фракція “Європейська Солідарність” ініціює ухвалення спеціальної Заяви парламенту щодо ратифікації Угоди про інвестиційний фонд між Україною і США.

Доки більшість країн цивілізованого світу 8 травня вшановує пам’ять жертв Другої світової війни, РФ, Білорусь та низка пострадянських країн чекають 9 травня, щоб відсвяткувати День Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Європейський Союз виділив Україні новий транш кредиту розміром мільярд євро.