Україну вперше обрали до складу Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

22 листопада Україну вперше обрали до складу Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – під час 24-ї сесії Генеральної асамблеї країн-учасниць Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі.

Нагадаємо, у липні 2022 року Україна представила свою кандидатуру на вибори до складу Комітету всесвітньої спадщини на період 2023-2027 років.

“Це історична для України подія та важливий крок в розвитку та захисті культурної та природної спадщини України. Дякуємо країнам-учасницям Конвенції за висловлене солідарне рішення на підтримку України. Зараз важливіше, ніж будь-коли, об’єднатися для захисту нашої культурної спадщини”, – заявив т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Обрання України до Комітету всесвітньої спадщини відкриває нові можливості для активної участі у реалізації Конвенції, зокрема, приймати рішення щодо використання Фонду всесвітньої спадщини та включення об’єктів до Списку всесвітньої спадщини та Списку всесвітньої спадщини під загрозою.

Ратифікована Україною у 1988 році Конвенція про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини сприяє ефективній охороні та збереженню культурної і природної спадщини на території нашої країни.

У Мінкульті зазначили, що діючи власними зусиллями та максимально використовуючи наявні ресурси, Україна впроваджує міжнародну допомогу і співробітництво в фінансовому, художньому, науковому та технічному відношеннях для активної популяризації спадщини країни.

У Борисполі, що на Київщині, чоловік зателефонував на лінію “102”, бо “хотів випити чаю з поліціянтами”.

Новообраний президент США Дональд Трамп висунув на пост міністра сільського господарства Брук Роллінз – засновницю та президентку America First Policy Institute.

Прикордонники Львівського загону спільно з працівниками митниці у пункті пропуску “Краківець” на кордоні з Польщею вилучили у чоловіка колекційні монети.

До тимчасово окупованого Маріуполя прибули технічні радники із Північної Кореї, а у східній частині Харківської області були помічені північнокорейські військові.

У провінції Анталія на півдні Туреччини врятували 403 осіб, з них 400 – туристи, які були заблоковані в затопленому внаслідок злив готелі.