«Укренерго» прогнозує дефіцит в енергосистемі

Джерело: пресслужба “Укренерго

НЕК “Укренерго” 30 листопада з 15:00 до 18:00 прогнозує дефіцит в енергосистемі. У компанії закликали українців ощадливо споживати електроенергію.

Не планується застосовувати графіки відключень.

“Але, будь ласка, сьогодні протягом дня і до 18:00 споживайте електроенергію ощадливо!” — йдеться у повідомленні.

Дефіцит в енергосистемі прогнозують з огляду на зниження температури та одночасне підключення до мережі багатьох споживачів, які були знеструмлені через негоду.

На Півдні уночі артилерійськими обстрілами була пошкоджена теплоелектроцентраль (ТЕЦ) в південному регіоні, що призвело до руйнувань будівель та обладнання. Теплопостачання споживачів не припинялось, але можливості для електропостачання обмежені.

Також у роботу включили блок на одній з теплових електростанцій. У південному регіоні повернули в роботу всі магістральні високовольтні лінії, які зазнали пошкоджень через негоду.

30 листопада експорт електроенергії відсутній, утім імпорт здійснюється переважно у вечірні та нічні години зі Словаччини, Румунії, Молдови загальним обсягом 690 МВт-год.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте, Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.

На міжнародному “саміті миру”, запланованому у Швейцарії на рівні керівників держав, очікується участь понад 160 країн, проте на сьогодні Російська Федерація не отримала запрошення.