«Укргідроенерго» готує позов проти РФ щодо відшкодування збитків за підрив Каховської ГЕС
Джерело: пресслужба “Укргідроенерго”
Генеральний директор “Укргідроенерго” Ігор Сирота в четвер, 6 червня, заявив, що компанія ініціювала міжнародний арбітраж, вимагаючи від Росії відшкодування збитків за руйнування Каховської ГЕС в червні 2023 року.
Державна гідроелектростанція відправила Росії повідомлення про те, що Україна подаватиме позов щодо втраченої вигоди, вартості будівництва й відновлення станції.
“Ми вимагатимемо від агресора компенсації збитків. Попередньо це близько 2,5 млрд доларів. Це тривала юридична процедура, згідно з якою, протягом пів року, якщо РФ не відшкодовує збитки – ми подаємо позов”, – сказав Сирота.
В “Укргідроенерго” повідомили, що про вимогу офіційно поінформовано президента Росії, уряд та інші уповноважені органи.
В компанії також заявили, що з початку повномасштабного вторгнення Росія випустила понад 110 ракет по станціях компанії.
- Рівно рік тому – 6 червня 2023 року – російські окупаційні війська підірвали Каховську ГЕС на Херсонщині, скоївши черговий воєнний злочин в Україні та акт екоциду.
- Збитки, завдані “Укргідроенерго” внаслідок російських атак, оцінюються в понад 3 мільярди євро, з яких 2,5 мільярда євро припадають на підрив Каховської гідроелектростанції, а ще 500 мільйонів євро – на ракетні обстріли.
Екранізація популярної відеогри Minecraft продовжує встановлювати рекорди у світовому прокаті. За даними Variety, стрічка зібрала $80 мільйонів у свій другий вікенд, зберігаючи перше місце у прокаті з моменту прем’єри 4 квітня.
13 квітня російські війська завдали ракетного удару по місту Суми. Станом на 14 квітня відомо про 35 загиблих.
Генштаб оприлюднив оперативну інформацію станом на 16.00 14.04.2025 щодо російського вторгнення.
Через понад три роки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну енергетична безпека Європи залишається вразливою. Під час кризи 2022–2023 років США частково заповнили дефіцит постачання, надавши скраплений газ. Але нині, з огляду на торгові амбіції Дональда Трампа, який використовує енергоресурси як інструмент тиску, бізнес у ЄС побоюється нової залежності — вже від США.
Історія Інтернаціональних легіонів оборони України налічує більше трьох років, складається з тисяч бойових зіткнень, сотень складних місій, участі у звільненні десятків населених пунктів, щоденної бойової роботи і багатьох яскравих перемог. Інтернаціональні легіони оборони України діють у формі окремих батальйонів, що підпорядковуються Командуванню Сухопутних військ Збройних Сил України. За цей час у лавах Інтернаціональних легіонів пліч-о-пліч з українцями воювали проти російських загарбників представники більш ніж 75 країн світу.