«Укрпошта» анонсувала випуск марки із винищувачами F-16
Джерело: пресслужба “Укрпошти”
АТ “Укрпошта” готується презентувати поштову марку з символом бойових літаків F-16, поки світова спільнота підсумовує результати стратегічних рішень Вільнюського саміту НАТО 2023.
“Укрпошта анонсує вихід нової марки “Винищувачі зла”. Новий поштовий випуск присвячено бойовим літакам-винищувачам F-16, які вкрай потрібні нашим Збройним силам у боротьбі з ворогом. Укрпошта, як один з каналів комунікацій нашої країни зі світом, своєю поштовою мовою акцентує увагу на ключових питаннях нашого сьогодення, одне з яких – надання Україні літаків F-16″, – йдеться у повідомленні.

Фото: Укрпошта
Зазначається, що погашення штемпелем “Перший день” відбудеться 4 серпня в м. Києві, спецпогашення в цей день пройде також в усіх регіонах України. Передзамовлення на поштовий набір “Винищувачі зла” вже відкрито, замовити можна в офіційному онлайн-магазині “Укрпошти”.
Повідомляється, що поштовий випуск “Винищувачі зла” містить чимало смислових та метафоричних деталей. На малюнку марки зображено, як Збройні сили України вщент знищують московський Кремль – символ “імперії зла”, подрібнюючи його на тертці, отвори якої зображено в формі літаків F-16. Своєю чергою, на конверті – обриси лицаря-штурмовика в шоломі у вигляді українського тризуба. Він – уособлення сили, волі, сміливості та честі воїнства, яке боронить рідну землю.
Водночас, “цікаві особливості” має і номінал поштової марки “Винищувачі зла” – F+16.00, де F відповідає тарифу на пересилання рекомендованого листа масою до 50 г у межах України, а 16,00 – сума благодійного донату, який буде спрямовано на придбання безпілотників. Тираж марки – 600 тис. примірників. Кількість марок в аркуші – 4.
- У червні цього року в Польщі відбулися щорічні навчання НАТО CWIX зі взаємосумісності національних бойових та інформаційних систем із системами і протоколами НАТО. Головний протокол, який протестували в цьому році, – це Link 16. Він дає можливість отримувати дані в Delta з винищувачів F-16, які так необхідні Україні.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.