Укрзалізниця відновила систему онлайн-продажу квитків після масштабної кібератаки

Джерело: Укрзалізниця

Укрзалізниця повідомила про відновлення онлайн-продажу залізничних квитків після наймасштабнішої кібератаки на її систему. Сайт та застосунок “УЗ” вдалось відновити через 89 годин відповідної роботи.

На цей час пасажирам доступні лише базові функції – купівля та повернення квитків на будь-який потяг, рейс якого запланований у проміжок часу до 20 діб.

В Укрзалізниці наголосили, що їм вдалось не допустити витоку жодної сенситивної інформації.

Всі фахівці – залізничники, спеціалісти кібердепартаменту СБУ, CERT-UA при Держспецзв’язку та інші партнери – продовжують працювати над відновленням усіх інших сервісів, насамперед клієнтських.

Вокзали і каси продовжують працювати у посиленому режимі по всій країні, а потяги продовжують курсувати за розкладом.

При цьому в компанії закликають користувачів користуватись онлайн-сервісами виключно за найбільшої потреби, аби не перевантажувати систему.

В “УЗ” додали, що поки архіви квитків, придбаних раніше, недоступні у застосунку, але залишаються дійсними. Знайти їх PDF-дублікати можна на електронній пошті, яка вказувалась в акаунті пасажира. Також варто перевірити папку «спам», квитки могли впасти туди.

Під час посадки у потяг також можна показати скриншоти квитків, а у випадку відсутності обох варіантів квитків можна продемонструвати квитанцію про оплату квитків з банківського застосунку.

Додамо, що онлайн-сервіси “УЗ” стали недоступними для пасажирів 24 березня через масштабну російську кібератаку.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.