Умєров заявив, що цьогоріч Україна може закупити мільйон дронів

Джерело: інтерв’ю Рутсема Умєрова телеканалу Рада

Глава Міноборони Рустем Умєров повідомив, що станом на сьогодні Україна у змозі закупити понад мільйон дронів, тоді як власні спроможності виробництва оцінюються в декілька мільйонів.

Ми цього року зі свого боку не казали, скільки дронів можемо виробити. Але це кілька мільйонів дронів, з яких держбюджет деякі речі оплачує, деякі кошти ми знаходимо у партнерів. Наша спроможність — це кілька мільйонів гривень і ми можемо зробити. Наступного року ми не дамо ворогу нас обійти, тому будемо вже в декілька разів більше виробляти, — заявив Умєров.

Також він повідомив про те, що зараз ведуться переговори з союзниками щодо отримання винищувачів Gripen та Eurofighter. Наразі є зобов’язання від партнерів щодо постачання F-16 та Mirage-2000.

Додамо, раніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров інформував, що у 2023 році виробництво українських дронів зросло більш ніж у 100 разів порівняно з минулим роком. Він прогнозував, що до кінця року виробництво може ще збільшитися.

Нагадаємо, під час засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” Канада у співпраці з Великою Британією оголосила про внесок у 2,1 мільйона доларів на виробництво безпілотників українським ОПК.

Окрім цього, стало відомо, що Україна та Латвія спільно нарощуватимуть виробництво безпілотників в межах “Коаліції дронів”.

26 квітня, ексміністр закордонних справ України Дмитро Кулеба привітав у Києві главу МЗС Латвії Байбу Браже та висловив вдячність за те, що свій перший візит вона здійснює саме до України. За словами міністра, це знак особливої поваги до нашої країни та її захисників. Під час спільної пресконференції Дмитро Кулеба зазначив, що українські та латвійські компанії мають великий потенціал для нарощування виробництва ударних БпЛА.

Зауважимо, першою країною, яка виділила кошти на закупівлю української зброї для українського війська, стала Данія. Уряд країни оголосив про виділення на це 28,5 млн доларів.

Також стало відомо, що українські збройові заводи зіштовхуються з низкою проблем — від того, що не встигають за мінливими потребами командирів на полі бою, до власної вразливості перед ударами далекобійних російських ракет. Також з початку війни уряд намагався стати більш ефективним, зокрема, зробивши процес укладання контрактів більш прозорим. Та посадовці кажуть, що країна має пройти довгий шлях.

Водночас попри виклики, однією з історій успіху є українська індустрія безпілотних літальних апаратів. зазначається, що морські дрони українського виробництва виявилися ефективною зброєю проти російського флоту у Чорному морі.

За словами Михайла Федорова, міністра цифрової трансформації, нині в Україні функціонують близько 200 компаній, які займаються розробкою безпілотників, і обсяги виробництва стрімко зросли. За його твердження, у грудні здійснено у 50 разів більше постачань, ніж роком раніше.

Міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що на 2024 рік у своєму розпорядженні Україна має $6 млрд на закупівлю озброєння. Натомість виробничі можливості української оборонної промисловості утричі вищі за такий бюджет.

У Центрі національного спротиву повідомили, що президент РФ Володимир Путін видав указ, котрий передбачає “соціальні гарантії” тим росіянам, які переїдуть на тимчасово окуповані території України. 

У ніч на 23 вересня російські війська атакували  Запоріжжя. Згідно з інформацією голови Запорізької ОВА Івана Федорова, поранення дістали п’ятеро осіб.

Над Балтійським морем 20 і 21 вересня виявили шість російських винищувачів без увімкнених транспондерів. Латвія підняла в небо літаки Eurofighter для їхнього супроводу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 вересня. З початку доби відбулося 121 бойове зіткнення, противник завдав один ракетний (2 ракети), 52 авіаційних удари (зокрема, задіяв 71 КАБ) та 625 ударів дронами-камікадзе, здійснив більше ніж 3900 обстрілів позицій наших військ.

Глава Міноборони Рустем Умєров повідомив, що станом на сьогодні Україна у змозі закупити понад мільйон дронів, тоді як власні спроможності виробництва оцінюються в декілька мільйонів.