Унаслідок негоди знеструмлено понад 70 населених пунктів у 5 областях – Міненерго

Джерело: Міненерго

За даними міністерства енергетики України через негоду у 5 областях без електропостачання залишись мешканці десятків населених пунктів.

Зазначається, що внаслідок грозового шторму без електроенергії залишаються мешканці 73 населених пунктів у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській та Чернігівській областях.

Найбільше знеструмлених населених пунктів на Дніпропетровщині, де без світла залишаються 9000 споживачів.

Також напередодні сталася чергова аварійна ситуація в мережах оператора системи передачі НЕК “Укренерго” в Одеській області. Відключилася лінія електропередачі 330 кВ, внаслідок чого знеструмлювалися споживачі.

Триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної. Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів. Дефіциту немає.

Через обстріли росіянами Донеччини знеструмлювались 9 населених пунктів. Також внаслідок ворожих обстрілів без світла залишається частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

Росія здатна продовжувати війну проти України ще протягом кількох років, попри втрати та економічний тиск. Про це заявив очільник Агентства розвідки Польщі Павел Шота, попередивши, що Кремль може рухатися до подальшої ескалації та тестування НАТО.

У Таїланді австралійця Саймона Пітера Кармана звинуватили у вбивстві 17-річної дівчини, тіло якої знайшли у валізі біля залізничної колії в Паттайї. Чоловіка затримали в аеропорту Бангкока, коли, за версією поліції, він намагався залишити країну.

Частина Європи постала перед однією з найсильніших хвиль спеки в історії спостережень. У Франції зафіксовано близько 1 000 смертей за тиждень на тлі екстремальної спеки.

Дружина та двоє дітей аргентинського футболіста Лукаса Трехо загинули внаслідок потужних землетрусів у Венесуелі. Їх шукали після того, як у регіоні Яракуй обвалився житловий будинок, де перебувала родина.

В Іркутській області Росії запровадили режим підвищеної готовності через дефіцит пального та ажіотаж на автозаправних станціях. Влада ввела обмеження на відпуск бензину для фізичних осіб.