Унаслідок негоди знеструмлено понад 70 населених пунктів у 5 областях – Міненерго
Джерело: Міненерго
За даними міністерства енергетики України через негоду у 5 областях без електропостачання залишись мешканці десятків населених пунктів.
Зазначається, що внаслідок грозового шторму без електроенергії залишаються мешканці 73 населених пунктів у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській та Чернігівській областях.
Найбільше знеструмлених населених пунктів на Дніпропетровщині, де без світла залишаються 9000 споживачів.
Також напередодні сталася чергова аварійна ситуація в мережах оператора системи передачі НЕК “Укренерго” в Одеській області. Відключилася лінія електропередачі 330 кВ, внаслідок чого знеструмлювалися споживачі.
Триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної. Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів. Дефіциту немає.
Через обстріли росіянами Донеччини знеструмлювались 9 населених пунктів. Також внаслідок ворожих обстрілів без світла залишається частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.
Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.
- Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у серпні не прогнозується застосування графіків аварійних відключень, навіть попри те, що цей місяць буде важким для енергосистеми.
Росіяни знову атакували автозаправні станції в місті Суми. Внаслідок ударів по двох АЗС поранені троє людей.
Результати опитування IBRiS у Польщі продемонстрували стрімке зростання підтримки президента Кароля Навроцького. Відбувається це на тлі відкликання врученого президенту України ордену.
Шведська міністерка з питань клімату Роміна Пурмохтарі прийшла на засідання Ради ЄС у Люксембурзі з незвичним супутником – своїм тримісячним сином Адамом. Це був перший випадок, коли немовля взяло участь у засіданні міністрів ЄС.
До суду скерували справу командира батальйону безпілотних систем, який в листопаді 2025 року зібрав на шикування військовослужбовців, після чого російські окупанти завдали ракетного удару.
У п’ятницю, 26 червня, з російського полону вдалось врятувати ще 160 українських захисників, які перебували у неволі з 2022 року.