Унаслідок обстрілу росіян без електропостачання залишились близько 400 населених пунктів

Джерело: НЕК “Укренерго”

Уперше за пів року війська РФ атакували енергетичну інфраструктуру України. Як наслідок – без електропостачання залишились споживачі у майже 400 населених пунктах п’яти областей України.

За даними,бпід час ракетного обстрілу окупанти поцілили по енергооб’єктах у західній та центральній частинах України.

Через наслідки атаки були часткові знеструмлення в Рівненській, Житомирській, Київській, Дніпропетровській, Харківській областях. Триває відновлення живлення споживачів.

Водночас в “Укренерго” наголосили, що сьогоднішню атаку поки не варто вважати початком нової терористичної кампанії росіян проти цивільної інфраструктури.

Загалом через бойові дії та з інших причин – пошкодження мереж через артилерійські обстріли в прифронтових районах: Донеччини, Запоріжжя, Харківщини, Херсонщини, Сумщині – без світла на ранок залишається 398 населених пунктів.

  • Уночі 21 вересня росіяни здійснили масований ракетний обстріл України, випустивши 43 ракети. З них 36 було збито силами та засобами протиповітряної оборони.
  • Під ранок 21 вересня російські окупаційні війська випустили по Україні ракети. У низці регіонів було чутно вибухи. Відомо, що внаслідок ворожого удару є постраждалі, руйнування цивільних об’єктів інфраструктури та проблеми з електропостачанням.

Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.