Уночі росіяни атакували дві високовольтні підстанції

Джерело: зведення Міністерства енергетики

Вночі 9 квітня знову сталися атаки на енергосистему України, в результаті чого постраждали дві високовольтні підстанції в Полтавській та Львівській областях.

Міністерство повідомило, що в результаті атаки на підстанцію в Полтавщині виникло загоряння, яке було ліквідовано ДСНС, але немає постраждалих. Також було зафіксовано займання обладнання на підстанції в Львівщині, і також тут немає постраждалих. Проводиться огляд і уточнення наслідків цих атак.

У Дніпропетровській області через бойові дії було відключено дві високовольтні повітряні лінії, що тимчасово призвело до відключення електроенергії на промисловому об’єкті.

На щастя, завдяки теплій та сонячній погоді в Україні наразі немає дефіциту електроенергії. Навіть у день 8 квітня був профіцит електроенергії, надлишки якого були постачені до Польщі. Однак під час пікового споживання ввечері Україні довелося екстрено імпортувати електроенергію з Польщі, Румунії та Словаччини.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.