Уночі українські захисники збили 48 БпЛА та 5 ракет

Джерело: командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук

Уночі 7 червня війська РФ атакували Україну десятками БпЛА та кількома ракетами. Майже всі ворожі цілі збито захисниками українського неба.

Загалом росіяни випустили по Україні 53 “шахеди” з кількох напрямків – Приморсько-Ахтарська, Єйська, Курська (РФ) та мису Чауда (ТО Крим) та 5 крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х-555 зі стратегічної авіації – бомбардувальників Ту-95МС з повітряного простору Саратовської області (РФ).

У результаті протиповітряного бою, українські захисники збили 48 безпілотників та всі 5 ракет. Ворожі цілі збивали над Дніпропетровською, Запорізькою, Кіровоградською, Миколаївською, Херсонською, Одеською, Харківською, Київською та Хмельницькою областями.

Відбивали повітряний напад мобільні вогневі групи Сил оборони України, винищувальна авіація, підрозділи зенітних ракетних військ та радіоелектронної боротьби Повітряних Сил.

23 червня єврокомісар з питань оборони й космосу Андрюс Кубілюс заявив, що минулого року РФ виробила приблизно у вісім разів більше ракет, ніж країни Європейського Союзу.

Президент Чехії Петр Павел подав позов до Конституційного суду після рішення уряду не включати його до делегації на саміт НАТО в Анкарі. Він вважає, що прем’єр Андрей Бабіш намагається обмежити його конституційну роль у представництві країни за кордоном.

На в’їзді до Молдови заарештували громадянина Росії, офіцера ФСБ. Його затримали за несанкціонований збір інформації про регіон лівобережжя Дністра, тобто невизнане “Придністров’я”.

У жінки з тяжкою формою хвороби Альцгеймера після вживання грибів, що містять псилоцибін, тимчасово покращилися пам’ять, мовлення та здатність виконувати повсякденні справи без сторонньої допомоги. Цей випадок привернув увагу науковців, однак дослідники наголошують: він не є доказом того, що психоделіки можуть лікувати деменцію.

Криза пального в Росії внаслідок ударів українських дронів по нафтовій інфраструктурі продовжує посилюватись. Обмеження на продаж бензину запровадили в головному нафтовидобувному регіоні країни, в якому видобувається 40% усієї російської нафти — Ханти-Мансійському автономному окрузі.