Уперше в історії: КНУ Шевченка увійшов до Шанхайського рейтингу академічних організацій
Джерело: пресслужба Міносвіти
Київський національний університет імені Тараса Шевченка став першим українським університетом, який увійшов до найтитулованішого світового рейтингу академічних організацій – Academic Ranking of World Universities (ARWU) від незалежної агенції Shanghai Ranking Consultancy.
Зокрема, КНУ визнано одним із тисячі найкращих світових університетів, він посідає місце в проміжку 901-1000.
ARWU є найстарішим із глобальних рейтингів, що має стабільну методологію, засновану на шести дослідницьких метриках.
Університети класифікуються за декількома показниками академічної або дослідницької ефективності, включно з випускниками та співробітниками, які здобули Нобелівські премії та медалі Філдса, або є високоцитованими дослідниками; роботами, опублікованими в журналах Nature і Science; роботами, індексованими в основних індексах цитування, а також академічною успішністю закладу на душу населення.
Загалом щорічно оцінюють понад 2,5 тис. академічних організацій світу, 1 тис. із яких входить до рейтингу.
Варто нагадати, що Київський національний університет імені Тараса Шевченка у 2017 році був єдиним українським закладом вищої освіти, який увійшов до Шанхайського предметного рейтингу з математики, посівши місця в проміжку 401-500, – зауважили у повідомленні.
- Студенти Навчально-наукового інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка вимагають звільнити викладача Микиту Василенка, якому винесли догану за сексизм.
- У Києві затримали агента ФСБ, який у 2022 році скерував ворожий ракетний удар на один із корпусів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Ним виявився 40-річний мешканець столиці.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.