Уперше в Україні покажуть картини вірменської абетки в поєднанні з петриківським розписом

Зображення: Мінкульт

Джерело: Мінкультури

Уперше в Україні представлять серію картин з вірменською абеткою в поєднанні з петриківським розписом.

29 квітня в Будинку митрополита Національного заповідника “Софія Київська” відкриється персональна виставка авторських творів української художниці Марини Саркісян “ПТАХОПИС та ХАЧКАРИ в обіймах петриківського розпису”.

У роботах представлено дві нематеріальні культурні спадщини ЮНЕСКО: вірменські хачкари (різьблені кам’яні стели), а також український петриківський розпис. Вірменську писемність також внесено до спадщини ЮНЕСКО.

Для української художниці петриківський розпис – це українська душа, яка зливається з вірменським корінням її роду, а хачкари – це символ і серце Вірменії.

Марина Саркісян – українська художниця вірменського походження. Майстриня декоративно-прикладного мистецтва, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Спілки дизайнерів України. Викладачка образотворчого й декоративно-прикладного мистецтва та каліграфії в Академії мистецтва краси м. Києва.

Володарка багатьох дипломів та нагород, зокрема ювілейного знака-ордену Велика Україна «25 років незалежності» за вагомий внесок культурної і мистецької діяльності в розбудові України.

Працює в різних жанрах, але перевагу надає декоративному петриківському розпису, втілюючи його на різноманітних матеріалах: папері, дереві, склі, тканині, розписує інтер’єри. Художниця має кілька серій картин – “Берегиня”, “Натюрморти в петриківському обрамленні”, “Вірменські Хачкари у петриківському розписі”, “Рутенія в обіймах петриківського розпису”.

Для широкого загалу виставка буде доступна з 30 квітня. Адреса: м. Київ, вулиця Володимирська, 24.

26 травня президент Володимир Зеленський звернувся до глави США Джо Байдена та китайського лідера Сі Цзіньпіна з закликом взяти участь у Глобальному саміті миру.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 26 травня щодо російського вторгнення. Від початку доби на фронті відбулося 95 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський зустрінеться з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Мадриді 27 травня. Сторони мають намір підписати угоду щодо гарантій безпеки для України. Текст документа погодили 7 травня.

Представники розвідки США та союзників відслідковують зростання кількості диверсійних операцій у Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.