«Японія. Очима та серцем»: у Києві відкрилась виставка, присвячена Японії (Фото)

Джерело: КМДА

Музей історії міста Києва презентував виставковий проєкт “Японія. Очима та серцем”, присвячений унікальній природі, культурі та дивовижним людям Японії.

На виставці можна побачити традиційну японську графіку школи Нанга та сучасні світлини відомої української фотографині Віри Бланш.

З нагоди відкриття виставки мер Кіото Мацуї Кодзі передав українській столиці вітальні слова.

“Для нас велика честь, що в Музеї історії міста Києва відбудеться виставка, де будуть представлені графічні роботи, подаровані Києву містом Кіото. Мистецтво втішає почуття людей поза межами часу та кордонів, і цією виставкою ми сподіваємося, що наша мовчазна молитва за мир дістанеться сердець мешканців Києва”, – зазначив Мацуї Кодзі.

В експозиції також представлено понад 100 фотографій української мисткині Віри Бланш, яка знайшла прихисток у Японії й почала активно вивчати японську культуру. Кожна її фоторобота – це захоплення цією країною, силою, мудрістю і витривалістю її людей.

“Цією виставкою ми висловлюємо вдячність Японії за величезну допомогу нашому народу в боротьбі з агресором, за підтримку України на міжнародній політичній арені. У грудні минулого року, під час відрядження до Японії, нам пощастило познайомитися з колегами з Музею мистецтв KYOСERA міста Кіото – саме ці спеціалісти допомогли ґрунтовно підготувати цей виставковий проєкт, розкривши нюанси музейної колекції японського живопису, подарованої Києву містом-побратимом Кіото, яка зберігається в нашому музеї”, – прокоментувала генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Відвідати експозицію можна до 30 червня в Музейно-виставковому центрі Музею (вул. Богдана Хмельницького, 7): у середу-неділю з 12:00 до 19:00, понеділок-вівторок – вихідні. Каса працює до 18:30.

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.