Японія передала Україні $118 млн: кошти скерують на охорону здоров’я та відновлення

Джерело: Міністерство фінансів України

Держбюджет України отримав $118 млн безповоротно від уряду Японії. Кошти було надано у межах проєктів Світового банку: “Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя” (HEAL Ukraine) та “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей” (HOPE).

Ці кошти спрямовані на розширення спектра медичних послуг та підвищення доступності до них, а також на відновлення житлової інфраструктури України, зокрема, для подолання наслідків збройної агресії Росії.

Зазначено, що $70 млн з цієї суми, що надійшла в межах проєкту HEAL Ukraine, призначені для підтримки державного бюджету, зокрема, для відшкодування витрат на медичні гарантії.

Решта $48,2 млн, які виділено у рамках проєкту HOPE, піде на компенсаційні виплати власникам житла для проведення дрібних та середніх ремонтів у багатоквартирних та приватних будинках.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив у четвер, 25 квітня, що ризик військових інцидентів на білорусько-українському кордоні досить високий.

У Миколаєві сталася трагедія під час завантаження боєприпасів, внаслідок якої загинули двоє військовослужбовців Збройних Сил України, ще двоє отримали поранення. Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало кримінальне провадження за фактом інциденту, що стався 24 квітня 2024 року.

Президент України Володимир Зеленський в середу, 24 квітня, зустрівся з канцлером казначейства Сполученого Королівства Великої Британії й Північної Ірландії Джеремі Гантом, який перебуває з візитом у Києві.

На трасі поблизу села Осокорівка Херсонської області російські війська скинули з безпілотника вибуховий предмет на вантажівку. 

Вранці 25 квітня війська РФ атакували Черкаську область, а саме місто Сміла, внаслідок чого є поранені та руйнування.