Японія згодилася на співпрацю зі США для підтримки України озброєнням

Джерело: Yomiuri

Японія погодилась співпрацювати зі Сполученими Штатами з метою підтримки України озброєнням та боєприпасами.

На саміті, запланованому на квітень, уряди Японії та США домовилися “зміцнити систему спільного виробництва” оборонного обладнання та почали вносити корективи, щоб включити домовленості в підсумковий документ.

Мета полягає в тому, щоб продемонструвати єдність японсько-американського альянсу та зберегти стримування РФ.

Зокрема у межах обговорень США планують домовитись про закупівлю японського озброєння, що виготовляється у країні за американською ліцензією.

На зустрічі прем’єр-міністра Кісіди та президента Байдена, яка відбудеться 10 квітня у Вашингтоні, головною темою стане зміцнення співпраці між оборонними галузями Японії та США, оскільки запаси озброєння значно зменшились через допомогу Україні. Передбачається, що уряд Сполучених Штатів закуповуватиме зброю в Японії, передаючи тим часом Україні власне озброєння.

У грудні минулого року Японія переглянула свої три принципи та оперативні вказівки щодо передачі військового обладнання. У зв’язку з цим Японія вирішила експортувати в США керовані ракети “земля-повітря” Patriot, щоб заповнити дефіцит ракет у США.

Очікується, що на саміті обидві країни підтвердять свою політику прискорення цих взаємодоповнюючих відносин. Окрім цього, зважаючи на посилення гегемонічних кроків Китаю, існує бажання зміцнити ланцюг постачання обладнання, пояснили у повідомленні.

У Москві розпочався демонтаж двох Z-інсталяцій біля посольства США. Робітники почали розбір конструкцій, серед яких панно з написом “Мы вместе” у кольорах російського прапора, та один із символів повномасштабної російської агресії проти України – ZVO.

Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс “Лють” українського виробництва, призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів. 

14 березня президент Володимир Зеленський надав українському пілоту F-16 Олексію Месю звання Героя України посмертно.

Канцлер ФРН Олаф Шольц спільно з президентом Франції Емманюелем Макроном пообіцяли Україні подальшу військову підтримку після оприлюднення результатів телефонної розмови Дональда Трампа з Путіним.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 березня. Загалом від початку цієї доби відбулося 120 бойових зіткнень.