Японія згодилася на співпрацю зі США для підтримки України озброєнням

Джерело: Yomiuri

Японія погодилась співпрацювати зі Сполученими Штатами з метою підтримки України озброєнням та боєприпасами.

На саміті, запланованому на квітень, уряди Японії та США домовилися “зміцнити систему спільного виробництва” оборонного обладнання та почали вносити корективи, щоб включити домовленості в підсумковий документ.

Мета полягає в тому, щоб продемонструвати єдність японсько-американського альянсу та зберегти стримування РФ.

Зокрема у межах обговорень США планують домовитись про закупівлю японського озброєння, що виготовляється у країні за американською ліцензією.

На зустрічі прем’єр-міністра Кісіди та президента Байдена, яка відбудеться 10 квітня у Вашингтоні, головною темою стане зміцнення співпраці між оборонними галузями Японії та США, оскільки запаси озброєння значно зменшились через допомогу Україні. Передбачається, що уряд Сполучених Штатів закуповуватиме зброю в Японії, передаючи тим часом Україні власне озброєння.

У грудні минулого року Японія переглянула свої три принципи та оперативні вказівки щодо передачі військового обладнання. У зв’язку з цим Японія вирішила експортувати в США керовані ракети “земля-повітря” Patriot, щоб заповнити дефіцит ракет у США.

Очікується, що на саміті обидві країни підтвердять свою політику прискорення цих взаємодоповнюючих відносин. Окрім цього, зважаючи на посилення гегемонічних кроків Китаю, існує бажання зміцнити ланцюг постачання обладнання, пояснили у повідомленні.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.