Японія згодилася на співпрацю зі США для підтримки України озброєнням
Джерело: Yomiuri
Японія погодилась співпрацювати зі Сполученими Штатами з метою підтримки України озброєнням та боєприпасами.
На саміті, запланованому на квітень, уряди Японії та США домовилися “зміцнити систему спільного виробництва” оборонного обладнання та почали вносити корективи, щоб включити домовленості в підсумковий документ.
Мета полягає в тому, щоб продемонструвати єдність японсько-американського альянсу та зберегти стримування РФ.
Зокрема у межах обговорень США планують домовитись про закупівлю японського озброєння, що виготовляється у країні за американською ліцензією.
На зустрічі прем’єр-міністра Кісіди та президента Байдена, яка відбудеться 10 квітня у Вашингтоні, головною темою стане зміцнення співпраці між оборонними галузями Японії та США, оскільки запаси озброєння значно зменшились через допомогу Україні. Передбачається, що уряд Сполучених Штатів закуповуватиме зброю в Японії, передаючи тим часом Україні власне озброєння.
У грудні минулого року Японія переглянула свої три принципи та оперативні вказівки щодо передачі військового обладнання. У зв’язку з цим Японія вирішила експортувати в США керовані ракети “земля-повітря” Patriot, щоб заповнити дефіцит ракет у США.
Очікується, що на саміті обидві країни підтвердять свою політику прискорення цих взаємодоповнюючих відносин. Окрім цього, зважаючи на посилення гегемонічних кроків Китаю, існує бажання зміцнити ланцюг постачання обладнання, пояснили у повідомленні.
- Сполучені Штати та Японія розглядають можливість співпраці в галузі оборони з метою надання допомоги Україні, зокрема постачання боєприпасів та ремонту техніки.
- Представник уряду Японії заявив 7 березня, що Токіо серйозно стурбований тіснішою військовою співпрацею між Китаєм і Росією.
- Вашингтон розглядає можливість запровадження санкцій проти китайських компаній, які, на думку США, допомагають Росії у війні проти України, повідомили члени Конгресу.
- Китай планує збільшити свій військовий бюджет у 2024 році на 7,2%, до 1,67 трлн юанів (або ж 231 млрд доларів), що більш ніж удвічі за 11 років правління Сі Цзіньпіна, як вказано в проєкті бюджету, підготовленого перед початком Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП).
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.