Японія передала Україні техніку для експлуатації меліоративних систем
- Фото: Мінагрополітики
- Фото: Мінагрополітики
Джерело: Мінагрополітики
У межах проєкту міжнародної технічної допомоги, який фінансується урядом Японії за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA), Україна отримала 25 одиниць техніки одного з провідних світових виробників Komatsu.
Колісні та гусеничні екскаватори, універсальні екскаватори-навантажувачі і бульдозери передані водогосподарським організаціям Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм.
19 березня відбулась передача 15 одиниць цієї техніки водогосподарським організаціям Одещини.
“Для української меліорації – це велика допомога. Ми щиро вдячні японським друзям за підтримку розвитку української меліоративної системи. Важливо, що ми отримуємо допомогу вже зараз, не чекаючи перемоги, і вже зараз ми зможемо втілювати заплановані кроки для збереження та розвитку меліоративної системи України”, – наголосив радник міністра аграрної політики та продовольства України Михайло Соколов під час передачі техніки в Одеській області.
Окрім Одещини японську техніку вже отримали водогосподарства Запорізької області – три одиниці та Рівненщини – сім одиниць.
Загалом уряд Японії в межах проєкту підтримки аграрного сектору поставить державним експлуатаційним організаціям Держрибагентства понад 90 одиниць сучасної техніки провідних японських та світових виробників – екскаваторів, тракторів, бульдозерів, кранів, тралів, тягачів, пікапів, косарок, земснарядів.
Ця техніка призначена істотно покращити ефективність виконання ремонтних та доглядових робіт на об’єктах державної меліоративної інфраструктури.
- До державного бюджету України надійшла позика обсягом 230 млн доларів від уряду Японії в межах проєкту Світового банку “Екстрений проєкт надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)”.
- Японія погодилась співпрацювати зі Сполученими Штатами з метою підтримки України озброєнням та боєприпасами.
- Японія допоможе Україні у модернізації газових компресорних станцій та впровадженні мобільних турбін.
- Оператор газотранспортної системи України отримав чергову партію допомоги від Японії.
Триває 1117-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 894 тисячі осіб.
Президент Росії Володимир Путін та інші офіційні особи РФ просувають фейковий наратив, звинувачуючи українських військових нібито у воєнних злочинах під час операцій у Курській області, щоб зірвати переговори про 30-денне перемир’я.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 березня. Від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 березня. Від початку цієї доби відбулося 123 бойових зіткнення.
Росія різко скоротила постачання дизельного пального до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи. У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі – з 1,27 млн тонн у січні до 684 тис. тонн, повідомляє Центр цінових індексів.