В Італії презентують виставку українського художника «Священні скрижалі України»

Джерело: Мінкульт

7 березня у галереї Galleria Civica Cavour в місті Падуя, в Італії, відбудеться відкриття виставки українського художника Олександра Животкова – “Священні скрижалі України”.

Уперше італійські глядачі побачать понад 30 творів українського митця, більшість із яких він створив після початку повномасштабного російського вторгнення.

Багато робіт присвячено конкретним датам та місцям, які назавжди залишаться відкритими ранами в серцях українців, ‒ Бучі, Маріуполю, Ірпеню, Херсону, Вінниці.

Війна занурила українське суспільство у біль, відчай і горе. Досліджуючи ці емоційні стани, Животков відтворює їх у скульптурних рельєфах та контррельєфах з картону, каменя та дерева. У своїй творчості він зосередився на трагізмі буття та на етичних ідеалах людства.

“Цією виставкою ми хочемо висловити співпереживання нашої мерії і нашого міста українському народові з надією, що завдяки культурі можуть бути створені умови для повернення миру та відновлення поваги до міжнародного права”, ‒ зауважив асесор з питань культури міста Падуї Андреа Колазіо.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.