Уряд Чехії допоможе у відновленні Дніпропетровщини

Джерело: Мінінфраструктури

Уряд Чеської Республіки допоможе Україні з відбудовою Дніпропетровської області.

Команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України на чолі з віцепремʼєр-міністром Олександром Кубраковим провела зустріч з Уповноваженим уряду Чеської Республіки з відновлення України Томашем Копечним та представниками чеського бізнесу.

Під час зустрічі сторони обговорили спільні проєкти, які будуть реалізовані в Україні за сприяння чеського уряду, зокрема в межах постійної робочої групи з питань відновлення Дніпропетровщини.

На порядку денному – співпраця з місцевим бізнесом та подальша спільна робота з міжнародними фінансовими інституціями.

Як зазначив очільник Мінінфраструктури Олександр Кубраков, Україна вже має успішний досвід співпраці з Чехією, особливо у транспортному секторі. Завдяки допомозі партнерів встановлено 21 міст на заміну зруйнованим внаслідок російської агресії.

Крім того, “Укрзалізниця” спільно з приватним перевізником RegioJet CZ продовжує роботу із запуску нового сполучення Чоп – Прага. Запустити рух за цим маршрутом планується вже протягом березня.

 “Водночас ми синхронізуємо наші зусилля у відбудові України і вітаємо чеський бізнес”, – зазначив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.