Уряд Моравєцького не отримав вотуму довіри у сеймі Польщі

Джерело: PolskieRadio

11 грудня уряд прем’єр-міністра Матеуша Моравецького не отримав вотум довіри від Сейму. У голосуванні взяло участь 456 депутатів.

Абсолютна більшість становила б 229 голосів. Проте за вотум довіри уряду прем’єр-міністра проголосувало 190 депутатів, а проти – 266.

Згідно з Конституцією країни, призначення уряду делеговано Сейму.

Зауважується, що це другий конституційний етап, під час якого Сейм обирає прем’єр-міністра та запропонованих ним членів Ради міністрів абсолютною більшістю голосів за присутності щонайменше половини встановленої законом кількості депутатів.

Наразі парламентська більшість заявила про підтримку Дональда Туска.

15 жовтня у Польщі відбулися парламентські вибори, на яких перемогла правляча партія “Право і справедливість” Ярослава Качинського, що здобула 194 мандати. Одначе, цього недостатньо, аби створити парламентську більшість і сформувати уряд.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.