Уряд Моравєцького не отримав вотуму довіри у сеймі Польщі

Джерело: PolskieRadio

11 грудня уряд прем’єр-міністра Матеуша Моравецького не отримав вотум довіри від Сейму. У голосуванні взяло участь 456 депутатів.

Абсолютна більшість становила б 229 голосів. Проте за вотум довіри уряду прем’єр-міністра проголосувало 190 депутатів, а проти – 266.

Згідно з Конституцією країни, призначення уряду делеговано Сейму.

Зауважується, що це другий конституційний етап, під час якого Сейм обирає прем’єр-міністра та запропонованих ним членів Ради міністрів абсолютною більшістю голосів за присутності щонайменше половини встановленої законом кількості депутатів.

Наразі парламентська більшість заявила про підтримку Дональда Туска.

15 жовтня у Польщі відбулися парламентські вибори, на яких перемогла правляча партія “Право і справедливість” Ярослава Качинського, що здобула 194 мандати. Одначе, цього недостатньо, аби створити парламентську більшість і сформувати уряд.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.