Уряд Моравєцького не отримав вотуму довіри у сеймі Польщі
Джерело: PolskieRadio
11 грудня уряд прем’єр-міністра Матеуша Моравецького не отримав вотум довіри від Сейму. У голосуванні взяло участь 456 депутатів.
Абсолютна більшість становила б 229 голосів. Проте за вотум довіри уряду прем’єр-міністра проголосувало 190 депутатів, а проти – 266.
Згідно з Конституцією країни, призначення уряду делеговано Сейму.
Зауважується, що це другий конституційний етап, під час якого Сейм обирає прем’єр-міністра та запропонованих ним членів Ради міністрів абсолютною більшістю голосів за присутності щонайменше половини встановленої законом кількості депутатів.
Наразі парламентська більшість заявила про підтримку Дональда Туска.
15 жовтня у Польщі відбулися парламентські вибори, на яких перемогла правляча партія “Право і справедливість” Ярослава Качинського, що здобула 194 мандати. Одначе, цього недостатньо, аби створити парламентську більшість і сформувати уряд.
- Дональд Туск – лідер опозиційної політсили Польщі “Громадянська коаліція” – прокоментував блокаду українських вантажівок польськими перевізниками. Зокрема Туск звинуватив уряд Польщі у бездіяльності та закликав зупинити протест.
- 11 грудня вдалося досягнути того, що розблоковано один із пунктів пропуску на кордоні України та Польщі, а саме “Ягодин – Дорогуськ”.
- Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.