Уряд Нідерландів оголосив про виділення Україні першого траншу у розмірі 102 млн євро
Джерело: уряд Нідерландів
Нідерланди у четвер, 21 грудня, оголосили про надання Україні першого траншу фінансової допомоги на суму 102 мільйони євро. Ця сума є частиною більшої підтримки, запланованої на 2024 рік, загальним обсягом понад 2 мільярди євро.
Підтримку спрямовано на задоволення гуманітарних потреб України, зокрема на подолання зимових умов та підготовку до весни.
Зокрема з цих коштів 15 мільйонів євро будуть спрямовані на діяльність ООН у сфері координації гуманітарних справ і на розмінування сільськогосподарських земель та деокупованих територій України.
Ще 62 мільйони євро підуть на допомогу уряду України у наданні базових послуг, відновленні важливої інфраструктури та реалізації реформ через програму Світового банку для відновлення України та Молдови. Додаткові 10 мільйонів євро будуть використані для фінансування обладнання для української електромережі.
У нідерландському уряді також нагадали, що 15 грудня міністр зовнішньої торгівлі країни Жоффрей ван Леейвен відвідав Україну, оголосивши про плани надати додаткову підтримку на наступний рік.
- 21 грудня Фінляндія ухвалила 21-ий пакет військової допомоги Україні на суму 106 мільйонів євро.
- Німеччина зобов’язалася виділити додаткові 88,5 мільйонів євро для підтримки української енергетичної системи, яка зазнає постійних атак з боку Росії. Це було оголошено у спільній заяві міністерств закордонних справ та економіки Німеччини, опублікованій 21 грудня.
Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.