Уряд Німеччини погодив, що у 2025 році Україні виділять з бюджету вдвічі меншу допомогу

Джерело: Spiegel

Уряд Німеччини затвердив проєкт бюджету на 2025 рік, у якому передбачено вдвічі меншу допомогу Україні порівняно з 2024 роком.

Федеральний уряд Німеччини затвердив проєкт бюджету на 2025 рік, який включає заходи для стимулювання економіки, і передав його до Бундестагу. Заплановані витрати складають 480,6 млрд євро, дотримуючись максимального порогу витрат (так званого “боргового гальма”). Також для 2024-2025 років передбачено нові борги на понад 94 млрд євро, з яких 43,8 млрд євро – запозичення у 2025 році.

Бундестаг почне розгляд проєкту з вересня і, ймовірно, затвердить додатковий бюджет на 2024 рік 8 листопада, а бюджет на 2025 рік – 29 листопада. До того часу можуть вносити зміни.

Проєкт передбачає збільшення видатків на оборону на 1,3 млрд євро – до понад 53 млрд євро, що менше, ніж початково хотів міністр оборони Борис Пісторіус, який наполягав на 60 млрд євро. Це питання, ймовірно, стане предметом бурхливих дискусій у парламенті.

Крім того, 22 млрд євро з фінансованого борговими коштами спецфонду передбачені на вдосконалення обладнання для Бундесверу. На військову допомогу ж Україні передбачено до 4 млрд євро, тоді як у бюджеті на 2024 рік було майже 8 млрд євро.

Рішення є частиною бюджетних заходів, спрямованих на скорочення дефіциту в 17 млрд євро між прогнозованими видатками та доходами.

  • Станом на сьогодні Німеччина не може погодити Україні передачу своїх винищувачів, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт. Він пояснив, що кілька інших країн уже готуються передати Києву літаки F-16 і українські пілоти проходять на них навчання.

Колишній заступник голови Консервативної партії Великої Британії Джек Лопресті приєднався до іноземного легіону України, аби допомогти в боротьбі з російським агресором. Лопресті раніше був депутатом парламенту від Філтону та Бредлі Стоук у графстві Глостершир.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 2 лютого. Від початку доби на фронті відбулося 52 бойових зіткнення. Російські війська продовжують зосереджувати зусилля на Покровському та Куп’янському напрямках.

У Полтаві рятувальники завершили аварійно-розшукові роботи на місці зруйнованої п’ятиповерхівки.

Радник та консультант колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного генерал-майор Віктор Назаров розповів, що у 2022 році Залужний пропонував наступати на Бєлгородську область, щоб позбавити росіян можливості бити по Харкову.

Український історик, публіцист, колишній голова Українського інституту національної пам’яті, народний депутат Володимир В’ятрович розповів, як Москва здолала УПА.