Уряд підтримав законопроєкт про заборону «джипінгу» на природоохоронних територіях
Джерело: міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець/Facebook
Кабінет міністрів України підтримав законопроєкт про заборону “джипінгу” на природоохоронних територіях.
Очільник Міндовкілля пояснив, що донині в нашому законодавстві є прогалини, які дозволяють поціновувачам “джипінгу” кататися по територіях природно-заповідного фонду. Пряма заборона діє лише у зонах суворого заповідання.
Водночас проїзд автомобілів у господарських зонах та зонах стаціонарної рекреації дозволений. Це і провокує ті випадки, які часто можна побачити у медіа або почути від небайдужих українців.
“Законопроєкт встановить суворіші заборони та посилить відповідальність за їх порушення. Пересуватися на авто по природно-заповідних територіях дозволено буде лише дорогами загального користування, вулицями міст та інших населених пунктів та на приватних територіях”, — наголосив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
За слова міністра, під час підготовки законопроєкту вивчали міжнародний досвід. До прикладу, в заповідних зонах Ісландії позашляховики поза законом, оскільки шкодять ґрунтовому покриву та рослинності. Кожному, кого спіймали за кермом позашляховиком у невідповідному місці, загрожує штраф до $4500.
Чехія практикує джипінг на військових полігонах, а в США потрібно стати в чергу, щоб отримати дозвіл на поїздку визначеними шляхами.
Наступний крок – розгляд законопроєкту Верховною Радою України.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що орієнтовні збитки довкіллю внаслідок удару РФ по нафтобазі на Харківщині вже становлять понад 30 мільйонів гривень.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець домовився на зустрічі з надзвичайним і повноважним послом В’єтнаму в Україні та в Молдові Нгуєном Хоан Тханем про те, що В’єтнам підтримуватиме Україну у сфері впровадження довкіллєвих реформ.
- Республіка Корея готова допомогти Україні у відновленні пошкодженого внаслідок повномасштабної війни довкілля.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.