Уряд прийняв рішення про перетворення «Енергоатома» на акціонерне товариство

Джерело: Міністерство економіки України

Кабінет міністрів України на засіданні 29 грудня 2023 року прийняв рішення “Про утворення акціонерного товариства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”.

“Утворити акціонерне товариство “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, 100 відсотків акцій якого належать державі, шляхом перетворення державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, – зазначено в рішенні уряду.

Також Кабінет міністрів затвердив статут акціонерного товариства, положення про наглядову раду та положення про принципи формування наглядової ради.

Згідно з рішенням уряду, акціонерне товариство є правонаступником усіх майнових і немайнових прав та обов’язків ДП “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” із дня державної реєстрації товариства.

“Енергоатом” забезпечує понад 50% потреб країни в електроенергії, і у нього важливі функції і під час війни, і у мирний час. Сьогоднішнє рішення уряду відкриває шлях до довгострокових інвестицій в енергетичну сферу, яких дуже потребує українська економіка. Перетворення підприємства в акціонерне товариство також є необхідною складовою для ефективного та прозорого управління цією стратегічною компанією”, – наголосила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Уряд також призначив склад виконуючих обов’язки членів правління АТ “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”.

Довідково. На засіданні Кабінету міністрів України 2 травня 2023 року уряд ухвалив розпорядження, яким передбачається реорганізувати ДП “НАЕК “Енергоатом” шляхом перетворення в АТ “НАЕК “Енергоатом”, 100% акцій у статутному капіталі якого належать державі та не підлягають приватизації або відчуженню в інший спосіб.

План перетворення ДП “НАЕК “Енергоатом” на акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі, затверджений розпорядженням КМУ від 27 червня 2023 р. № 571-р.

14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.

Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.

Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.