Уряд схвалив Нацстратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року
Джерело: Міністерство економіки України
Кабінет міністрів України схвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації на найближчі роки.
За словами очільниці Мінекономіки Юлії Свириденко, за останні шість років розрив в оплаті праці жінок та чоловіків в Україні скоротився на 7,4 відсоткових пункти і на сьогодні складає 18,6%. Але, на жаль, поки що цей показник залишається більшим, ніж в багатьох країнах ЄС. Тому мета України – змінити ситуацію.
Відтак, схвалена урядом стратегія має на меті не тільки осучаснити трудове законодавство, щоб забезпечити рівну оплату праці, а й змінити фундаментальний світогляд громадян.
“Ми маємо допомогти жінкам підвищити впевненість у тому, що вони можуть займати керівні посади, отримувати високу оплату за роботу, бути економічно незалежними. Своєю чергою, чоловікам буде надано рівних із жінками можливостей поєднувати трудові обов’язки із сімейними”, – пояснила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, реалізація прийнятої стратегії набуває особливого значення в умовах повномасштабної війни РФ проти України. Адже велика кількість жінок працездатного віку із дітьми через небезпеку бойових дій та обстрілів української території були змушені виїхати за кордон. При цьому чоловіки віком від 18 до 60 років мають боронити країну від загарбників.
Також великим викликом щодо гендерної рівності в оплаті праці після війни залишатиметься загроза неповернення українок та українців, які на даний час перебувають за кордоном.
Згідно з останніми дослідженнями Міжнародної організації праці на сьогодні відсутні універсальні способи вирішення проблеми гендерного розриву в оплаті праці. У таких умовах особливого значення набувають міжнародні стандарти праці та інші ключові інструменти.
- За даними Міністерства економіки України, за останні 7 років розрив між зарплатами чоловіків і жінок скоротився на 7,4%.
- Для того, щоб реалізувати післявоєнне відновлення, протягом наступних десяти років Україні доведеться додатково залучити 4,5 млн працівників на ринок праці.
- У Міністерстві економіки прогнозують, що за підсумками 2023 року рівень безробіття в Україні знизиться до 19%.
У Харкові кількість жертв внаслідок атаки російських безпілотників зросла до п’яти.
Актор Девід Швіммер, який зіграв Росса Геллера у популярному ситкомі “Друзі”, зізнався, що довгий час не міг слухати головний саундтрек серіалу.
Президент США Дональд Трамп розкритикував справу проти лідерки ультраправої партії “Національне об’єднання” Марін Ле Пен.
Конституційний суд Південної Кореї одноголосно підтримав імпічмент президента Юн Сок Йоля, остаточно усунувши його з посади через короткочасне запровадження воєнного стану в грудні.
В. о. генерального інспектора міноборони США розслідуватиме використання главою Пентагону Пітом Гегсетом месенджера Signal для обговорення з іншими посадовцями атак на Ємен.