Уряд спростив імпорт комплектуючих для військової техніки, – Юлія Свириденко

Джерело: Міністерство економіки України

На засіданні 11 серпня Уряд ухвалив рішення, що імпорт спеціально призначених, чи модифікованих до військового використання компонентів військової техніки постачатимуться в Україну за спрощеною процедурою – без дозволу Державної служби експортного контролю.

До переліку товарів військового призначення та подвійного використання, що можуть імпортуватися без дозволу Держекспортконтролю додали комплектуючі та запчастини до наземної військової техніки. В тому числі йдеться про комплектуючі для бронетехніки та спеціально обладнаних автомобілів. Також до переліку внесли компоненти до пілотованих літальних апаратів.

“Спрощення процесу суттєво посилить спроможності тилу швидко відновлювати військову техніку – ремонтувати її для фронту зможе будь-яке підприємство, яке має відповідні потужності та фахівців. Це значить, що наші захисники значно швидше отримуватимуть необхідну для перемоги броню”, – сказала міністр економіки України Юлія Свириденко.

Вона додала, що існують обмеження на імпорт товарів, для яких передбачено подання звітності Україною до міжнародних організацій, а також на імпорт товарів, що можуть мати застосування в терористичних діях та їх обіг обмежено законодавством на території України. Таким чином, Україна виконує всі свої зобов’язання перед міжнародними партнерами належним чином.

Важливо зазначити, що раніше Кабінет Міністрів спростив процедуру ввезення в Україну БПЛА та їх комплектуючих, засоби керування,  приладів нічного та телевізійного бачення, оптичні приціли для зброї, а також технології, пов’язані з розробленням, виробництвом та ремонтом виробів військового призначення тощо.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 травня. Від початку доби зафіксовано 156 бойових зіткнень.

Президент Росії Володимир Путін може становити ще більшу загрозу для Європи після завершення війни проти України. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

19 травня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не має наміру проголошувати нейтральний статус країни, як того вимагає російська сторона на чолі з Володимиром Путіним.

19 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Київ спільно з союзниками розглядають можливість організації зустрічі високого рівня між Україною, Сполученими Штатами, країнами Європейського Союзу, Великою Британією та Росією в межах зусиль щодо припинення війни.

19 травня канцлер Німеччини Фрідріх Мерц повідомив, що після телефонної розмови Дональда Трампа з Володимиром Путіним, поставили до відомо главу Білого дому про намір посилити санкції проти Росії.