Уряд спростив імпорт комплектуючих для військової техніки, – Юлія Свириденко

Джерело: Міністерство економіки України

На засіданні 11 серпня Уряд ухвалив рішення, що імпорт спеціально призначених, чи модифікованих до військового використання компонентів військової техніки постачатимуться в Україну за спрощеною процедурою – без дозволу Державної служби експортного контролю.

До переліку товарів військового призначення та подвійного використання, що можуть імпортуватися без дозволу Держекспортконтролю додали комплектуючі та запчастини до наземної військової техніки. В тому числі йдеться про комплектуючі для бронетехніки та спеціально обладнаних автомобілів. Також до переліку внесли компоненти до пілотованих літальних апаратів.

“Спрощення процесу суттєво посилить спроможності тилу швидко відновлювати військову техніку – ремонтувати її для фронту зможе будь-яке підприємство, яке має відповідні потужності та фахівців. Це значить, що наші захисники значно швидше отримуватимуть необхідну для перемоги броню”, – сказала міністр економіки України Юлія Свириденко.

Вона додала, що існують обмеження на імпорт товарів, для яких передбачено подання звітності Україною до міжнародних організацій, а також на імпорт товарів, що можуть мати застосування в терористичних діях та їх обіг обмежено законодавством на території України. Таким чином, Україна виконує всі свої зобов’язання перед міжнародними партнерами належним чином.

Важливо зазначити, що раніше Кабінет Міністрів спростив процедуру ввезення в Україну БПЛА та їх комплектуючих, засоби керування,  приладів нічного та телевізійного бачення, оптичні приціли для зброї, а також технології, пов’язані з розробленням, виробництвом та ремонтом виробів військового призначення тощо.

24 квітня Верховна представниця Євросоюзу з питань безпеки і зовнішньої політики Кая Каллас зреагувала на масований ракетний удар по Києву у ніч на 24 квітня, розкритикувавши заяви Кремля щодо миру.

24 квітня Головне управління розвідки Міноборони поінформувало, що на аеродромі “Ростов-на-Дону центральний” згорів багатоцільовий винищувач Су-30СМ. Вартість літака оцінюється у 50 мільйонів доларів.

Третина американців попалася на російську дезінформацію та інші фейкові заяви в Інтернеті. Про це свідчить національне опитування YouGov, проведене на замовлення компанії NewsGuard, котра спеціалізується на перевірці достовірності інформації.

У перший візит президента України до ПАР із моменту встановлення дипломатичних відносин між двома державами, Володимир Зеленський передав Сирілу Рамафосі список із 400 українських дітей, викрадених Росією.

Американський журнал The Times опублікував відео з наслідками російського удару по Києву, внаслідок якого загинуло щонайменше десять осіб, поранено – 90.