Уряд спростив імпорт комплектуючих для військової техніки, – Юлія Свириденко

Джерело: Міністерство економіки України

На засіданні 11 серпня Уряд ухвалив рішення, що імпорт спеціально призначених, чи модифікованих до військового використання компонентів військової техніки постачатимуться в Україну за спрощеною процедурою – без дозволу Державної служби експортного контролю.

До переліку товарів військового призначення та подвійного використання, що можуть імпортуватися без дозволу Держекспортконтролю додали комплектуючі та запчастини до наземної військової техніки. В тому числі йдеться про комплектуючі для бронетехніки та спеціально обладнаних автомобілів. Також до переліку внесли компоненти до пілотованих літальних апаратів.

“Спрощення процесу суттєво посилить спроможності тилу швидко відновлювати військову техніку – ремонтувати її для фронту зможе будь-яке підприємство, яке має відповідні потужності та фахівців. Це значить, що наші захисники значно швидше отримуватимуть необхідну для перемоги броню”, – сказала міністр економіки України Юлія Свириденко.

Вона додала, що існують обмеження на імпорт товарів, для яких передбачено подання звітності Україною до міжнародних організацій, а також на імпорт товарів, що можуть мати застосування в терористичних діях та їх обіг обмежено законодавством на території України. Таким чином, Україна виконує всі свої зобов’язання перед міжнародними партнерами належним чином.

Важливо зазначити, що раніше Кабінет Міністрів спростив процедуру ввезення в Україну БПЛА та їх комплектуючих, засоби керування,  приладів нічного та телевізійного бачення, оптичні приціли для зброї, а також технології, пов’язані з розробленням, виробництвом та ремонтом виробів військового призначення тощо.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.