Уряд спростив імпорт комплектуючих для військової техніки, – Юлія Свириденко
Джерело: Міністерство економіки України
На засіданні 11 серпня Уряд ухвалив рішення, що імпорт спеціально призначених, чи модифікованих до військового використання компонентів військової техніки постачатимуться в Україну за спрощеною процедурою – без дозволу Державної служби експортного контролю.
До переліку товарів військового призначення та подвійного використання, що можуть імпортуватися без дозволу Держекспортконтролю додали комплектуючі та запчастини до наземної військової техніки. В тому числі йдеться про комплектуючі для бронетехніки та спеціально обладнаних автомобілів. Також до переліку внесли компоненти до пілотованих літальних апаратів.
“Спрощення процесу суттєво посилить спроможності тилу швидко відновлювати військову техніку – ремонтувати її для фронту зможе будь-яке підприємство, яке має відповідні потужності та фахівців. Це значить, що наші захисники значно швидше отримуватимуть необхідну для перемоги броню”, – сказала міністр економіки України Юлія Свириденко.
Вона додала, що існують обмеження на імпорт товарів, для яких передбачено подання звітності Україною до міжнародних організацій, а також на імпорт товарів, що можуть мати застосування в терористичних діях та їх обіг обмежено законодавством на території України. Таким чином, Україна виконує всі свої зобов’язання перед міжнародними партнерами належним чином.
Важливо зазначити, що раніше Кабінет Міністрів спростив процедуру ввезення в Україну БПЛА та їх комплектуючих, засоби керування, приладів нічного та телевізійного бачення, оптичні приціли для зброї, а також технології, пов’язані з розробленням, виробництвом та ремонтом виробів військового призначення тощо.
- На сайті Кабінету міністрів України з’явилася петиція з проханням про звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ на термінали супутникового інтернету Starlink, які ввозяться в Україну з інших держав.
- Постійний представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив, що Головне управління розвідки Міністерства оборони України отримає 200 мільйонів гривень з резервного фонду держскарбниці.
- Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка внормовує питання справедливих щомісячних доплат для військовослужбовців, правоохоронців та рятувальників.
- Кабінет міністрів України схвалив стратегію розбудови телемедицини в Україні, яка дозволить підвищити стандарти якості надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини.
В Інституті вивчення війни відреагували на страту українських військових, зазначивши, що російські командири підтримують такі страти, що є явним порушенням міжнародного права.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.